راه اندازی منطقه جدید خدمات ابری AWS در هند با سرمایه گذاری 2.8 میلیارد دلاری

واحد توسعه کسب و کار رایانش ابری آمازون AWS از اجرای طرح جدیدی خبر داد که به موجب آن با سرمایه گذاری 2.8 میلیارد دلاری برای توسعه زیرساخت‌ها، دومین منطقه خدمات ابری خود را در کشور هند راه‌ اندازی می‌کند.
این منطقه جدید در ایالت تلانگانا در مرکز فناوری حیدرآباد واقع شده است و در نهایت به عنوان بخشی از قطب خدمات زایانش ابری منطقه آسیا پسیفیک AWS مورد استفاده قرار می‌گیرد. منطقه جدید به مرکز خدمات رایانش ابری بمبئی می‌پیوندد که در اواسل سال 2016 میلادی راه اندازی شد و هم اکنون سه ناحیه فعال را تحت پوشش قرار داده است.


«جف بار» از مدیران ارشد AWS در این خصوص گفت: «در حیدرآباد که بزرگترین شهر و مرکز ایالت تلانگانا مسوب می‌شود هم اکنون قطب استعدادهای مهم برای متخصصان فناوری اطلاعات و کارآفرینان راه اندازی شده است. زیرساخت‌هایی که طی آینده نزدیک در حیدرآباد راه اندازی می‌شود آخرین مجموعه از سری سرمایه گذاری‌های گسترده است که ما در هند انجام می‌دهیم.»
پیش بینی شده است منطقه ابری حیدرآباد اواسط سال 2022 میلادی به صورت فعال مورد استفاده قرار گیرد تا بر این اساس تعداد مجموع مناطق توسعه خدمات ابری عملیاتی و در حال پیشرفت AWS در سراسر جهان به 29 عدد برسد. شرکت AWS هم اکنون 77 ناحیه در 24 منطقه ابری را تحت پوشش خود قرار داده است.

منبع: Zdnet