راه اندازی فروشگاه نرم افزارهای کاربردی کسب و کار از سوی شرکت لنوو

راه اندازی فروشگاه نرم افزارهای کاربردی کسب و کار از سوی شرکت لنوو

همکاران سیستم- شرکت رایانه سازی لنوو اولین فروشگاه نرم افزارهای کاربردی خود را برای کسب وکارهای مختلف راه اندازی کرده است. این فروشگاه که شرکت ها و سازمان های کاربر را قادر می سازد راهکارهای نرم افزاری مورد نیاز خود را بر روی فناوری های همراه خود نصب و استفاده کنند.

به گزارش وب سایت eweek شرکت ها و سازمان های کاربر می توانند از طریق رایانه های لوحی ساخت لنوو یا دیگر رایانه های لوحی تحت سیستم عامل اندروید (نسخه 3.1 بالاتر) به این فروشگاه مجازی دسترسی داشته باشند. این فروشگاه برای شرکت ها و سازمان های کاربر در سراسر جهان (بجز چین) قابل دسترسی است.

شرکت لنوو اعلام کرده است در راه اندازی این فروشگاه مجازی مخاطرات امنیتی پیش روی فناوری های همراه را مد نظر قرار داده است. یکی از مشکلات استفاده از فناوری های همراه شخصی برای مقاصد شغلی این است که مدیریت ابزارهای آی تی در محل کار دشوار می شود. به خاطر همین برخی شرکت ها در کنترل فناوری های همراه شخصی افراد دچار مشکلاتی می شوند. اما لنوو به شرکت ها و سازمان های کاربر خود اجازه می دهد هر کدام از آنها با انتخاب و سفارش مجموعه مشخصی از نرم افزارها و برنامه های کاربردی عرضه شده در فروشگاه یک فروشگاه نرم افزاری ویژه برای خود ایجاد کنند. مدیران هر شرکت و سازمان نیز می توانند فقط نرم افزارهای کاربردی نصب شده بر روی فناوری های همراه کارکنانشان را کنترل کنند نه خود فناوری ها را.

یکی دیگر از قابلیت های فروشگاه مجازی لنوو این است که با فروشگاه نرم افزارهای کاربردی موبی هند (MobiHand) که متعلق به سیستم عامل اندروید است، یکپارچه شده است. کاربران از طریق فروشگاه نرم افزاری لنوو می توانند به برنامه ها و نرم افزارهای کاربردی موبی هند نیز دسترسی داشته باشند. البته لنوو سازوکار این یکپارچه سازی را طوری تعریف کرده است که کاربران فقط می توانند نرم افزارهای تجاری و راهکارهای کسب و کار را از آنجا خریداری یا دانلود کنند.