راه‏‏ حل مشترک McAfee و Securonix LLC برای حفظ امنیت داده‏‌ها در محیط برنامه‌‏های ERP

راه‏‏ حل مشترک McAfee و Securonix LLC برای حفظ امنیت داده‏‌ها در محیط برنامه‌‏های ERP

همکاران سیستم- دو شرکت McAfee و Securonix LLC اعلام کرده ‏اند برای جلوگیری از افشا و از دست دادن داده‏‌ها در سیستم‏‌های مدیریت منابع سازمانی (ERP) از قبیل محصول SAP به راه ‏حل مشترکی دست یافته ‏اند.

این دو شرکت با همکاری هم یک برنامه امنیتی عرضه کرده ‏اند که به حفظ امنیت داده‏‌های ذخیره شده در محیط SAP کمک می‌‏ کند. این برنامه که Data Loss Prevention نام گرفته است با تشخیص و شناسایی داده‏‌های حساس و حیاتی سازمان محل ذخیره آن‌ها را به خاطر می‌‏ سپارد و نحوه استفاده از آن در شبکه‏‌های رایانه ‏ای و فعالیت‏‌هایی از قبیل کپی کردن، انتقال، ذخیره و چاپ آن‌ها را رهگیری می‌‏ کند.

از جمله دیگر ویژگی ‏های برنامه DLP این است که با تجزیه و تحلیل و مقایسه رفتار و فعالیت‏‌های کاربران SAP در قبال داده‏‌های ذخیره شده، کاربران مشکوک را شناسایی می‌‏ کند.

هم اکنون بسیاری از سازمان‏‌ها داده‏‌های مهم و حیاتی خود را در محیط SAP ذخیره می‌‏ کنند تا بتوانند منابع خود را مدیریت کنند. این اطلاعات ممکن است به بیرون درز پیدا کند و در اختیار شرکا و فروشندگان قرار گیرد. افشای داده‏‌ها و اطلاعات حساس پیامدهای زیانبار زیادی به همراه دارد و تا قبل از این شیوه موثری برای جلوگیری از این کار اتخاذ نشده بود.

ساشان نایار، مدیر عامل شرکت Securonix می‌‏ گوید: جهانی ‏شدن و پردازش ابری داده‏‌ها موج جدیدی از نگرانی ‏‌ها درباره محافظت و امنیت داده‏‌ها را به وجود آورده است. راه حل مشترک ما برای بازار سیستم‏‌های مدیریت منابع سازمانی را می‌‏توان در برنامه‏‌ها و پلت ‏فرم‏‌های مراکز مراقبت سلامتی، شرکت‏‌های داروسازی و بسیاری از حوزه‏‌های دیگر به کار برد.

گفتنی است این دو شرکت برنامه مشترک خود را اولین بار در کنفرانسی در شهر لاس وگاس که در مورد «محافظت از داده ‏‌ها در شرکت‏های تولید‏کننده مواد شیمیایی» برگزار شده بود، معرفی کردند.

Marketwatch