راه‌اندازی سه کابل زیردریایی برای توسعه خدمات ابری گوگل

همکاران سیستم- شرکت گوگل از اجرای طرح جدیدی برای توسعه گسترده زیرساخت‌های مربوط به خدمات رایانش ابری Cloud خبر داد. این طرح توسعه به شکلی تعریف شده است که بخش اعظم جهان را تحت پوشش قرار می‌دهد و بر اساس آن سه کابل زیردریایی و مرکز داده در پنج منطقه جهان ارایه می‌شود. این مناطق جدید از اواخر سال جاری میلادی آنلاین می‌شوند و در کنار آن قرار شده است کابل‌های زیردریایی از سال ۲۰۱۹ راه‌اندازی شوند.
به گزارش وب‌سایت Zdnet؛ پنج منطقه جدید گوگل به دیگر مناطقی اضافه می‌شوند که زیرساخت‌های رایانش ابری شرکت مذکور هم اکنون در آنجا فعالیت می‌کنند. این مناطق در هلند و مونترال فعالیت خود را آغاز می‌کنند و قرار است مرکز داده این دو شهر در فصل نخست سال ۲۰۱۸ میلادی افتتاح شوند. این طور که مرکز خبری «کی‌ورد» اعلام کرده است، دیگر مناطقی که پس از این مرکز داده جدید گوگل را در اختیار می‌گیرند لس‌آنجلس، فنلاند و هنگ‌کنگ را شامل می‌شوند. هنوز به طور دقیق زمان راه‌اندازی مراکز داده در این سه شهر مشخص نشده است و با این وجود اعلام شده است که با آماده‌سازی آنها برای راه‌اندازی پنج مرکز داده جدید اطلاعات بیشتری منتشر می‌شود.


در حالی که این مراکز داده و مناطق جدید برای توسعه شبکه Cloud گوگل ضروری به نظر می‌رسند، این شرکت همچنین اعلام کرده است که تصمیم به راه‌اندازی کابل‌های زیردریایی دارد. نخستین مورد از این کابل‌ها که Curie نامگذاری شده است یک کابل اختصاصی محسوب می‌شود که شیلی را به لس‌آنجلس متصل می‌کند. گوگل توضیح داد که این نخستین کابل زیردریایی شیلی در ۲۰ سال گذشته است و با توجه به خصوصی بودن پروژه مذکور، شرکت گوگل به تنهایی خدمات خود را به ساکنان منطقه آمریکای لاتین ارایه می‌دهد.
کابل دیگر Havfrue نام دارد که بر اساس آن کشور آمریکا به دانمارک و ایرلند متصل می‌شود و در اصل پروژه مشترکی بین گوگل، فیسبوک، Aqua Comms و Bulk Infrastructure است. کابل سوم نیز HK-G نام دارد که گوگل برای راه‌اندازی آن با شرکت‌های RTI-C و NEC همکاری‌هایی را آغاز کرده است و بر اساس آن قرار است استرالیا به آسیا متصل شود.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *