راه‌اندازی اینترنت اشیاء در ۱۰ شهر بزرگ آمریکا

راه‌اندازی اینترنت اشیاء در ۱۰ شهر بزرگ آمریکا

همکاران سیستم – اگر چه امروزه «اینترنت» کم و بیش در همه جا دیده می‌شود و حضور آن در جنبه‌های مختلف زندگی روزمره تا حدودی محسوس است، ولی به نظر می‌رسد تا همه‌گیر شدن «اینترنت اشیاء» (IoT) راهی نسبتاً دراز در پیش داریم.با این حال شرکت فرانسوی Sigfox در حال برداشتن گام‌های بزرگی در این زمینه است.  به گزارش وبسایت RCRWireless، شرکت Sigfox که قصد دارد اینترنت اشیاء را در سطح بین‌الملل پیاده کند، در حال راه‌اندازی پروژه شهر هوشمند در 10 شهر آمریکاست.

 این شهرها عبارتند از سان‌فرانسیسکو، سن‌خوزه، لس‌آنجلس، نیویورک، بوستون، آتلانتا، آستین، هیوستون، دالاس و شیکاگو.Allen Proithis یکی از مدیران Sigfox با اشاره به این که ایستگاه‌های اصلی Sigfox از یک کیف دستی بزرگتر نخواهد بود، گفت سان‌فرانسیسکو نخستین شهر نامزد این پروژه است و پیمانکاران شرکت در حال نصب یک آنتن 76 سانتی‌متری در بالای ساختمان کتابخانه این شهر هستند.

 Allen Proithis می‌گوید میلیاردها چیز (در جهان) وجود دارد که مردم می‌خواهند آنها را متصل کنند و از آنها اطلاعات در اختیار داشته باشند. چنین چیزی با ارزش است وی شما با فناوری سنتی فعلی نمی‌توانید آن را عملی سازید.

 Sigfox پیشتر شبکه خود را در چندین شهر اروپا راه‌اندازی کرده و در سال جاری نیز توانسته با جلب نظر سرمایه‌گذارانی همچون شرکت مخابرات اسپانیایی Telefonica و اپراتور ژاپنی NTT Docomo Ventures، سرمایه خود را به 115 میلیون دلار افزایش دهد.  Allen Proithis می‌گوید در زمینه توسعه شبکه‌های IoT، آمریکا از اروپا عقب افتاده است، ولی در چند ماه آینده تغییرات چشمگیری در این حوزه رخ خواهد داد.