راهکار عجیب آمازون برای کسب درآمد از اینترنت اشیاء

راهکار عجیب آمازون برای کسب درآمد از اینترنت اشیاء

همکاران سیستم – شرکت آمازون در راستای درآمدزایی از پدیده اینترنت اشیاء (IoT)، از طرح ابتکاری و عجیب خود رونمایی کرد. این خدمت که Dash Replenishment Service یا به اختصار DRS نام دارد، یک سری دکمه‌های چسبی قابل اتصال به اینترنت است که کاربران با یک فشار ساده روی آنها می‌توانند کالای اختصاص یافته به آن دکمه را خریداری کنند.

این دکمه‌ها را می‌توان به دستگاه قهوه‌ساز، ماشین لباس‌شویی و دیگر ابزار خانگی چسباند و با آنها محصولات گوناگونی را سفارش داد. به گزارش وبسایت Information week ، آمازون امید دارد با DRS بتواند بخشی از بازار رو به رشد اینترنت اشیاء را تصاحب کند؛ بازاری که پیش‌بینی می‌شود در سال ۲۰۲۰ ارزش آن به ۴۵۳ میلیارد دلار برسد.

غول تجارت الکترونیکی لیستی از دیوایس‌های IoT که این قابلیت در آنها فعال می‌شود را منتشر کرده است. از جمله این دستگاه‌ها می‌توان به چاپگرهای شرکت ژاپنی Brother و حسگرهای هوشمند تست قند خون از تولیدات شرکت Gmate اشاره کرد.

دانیل راوش (Daniel Rausch) مدیر دیوایس‌های آمازون می‌گوید با  Amazon Dash Replenishment ما می‌خواهیم زندگی مشتری‌ها را باز هم راحت‌تر کنیم… مشتری‌ها پس از راه‌اندازی دیوایس‌های اینترنتی خود، به سادگی Dash Replenishment را فعال می‌کنند، سپس با اتکا به آمازون می‌توانند مایحتاج روزمره‌شان را به طور خودکار تحویل بگیرند.

برخی شرکت‌های بزرگ خرده‌فروشی از این اقدام آمازون تقلید کرده‌اند که از آن جمله می‌توان به والمارت و تارگت اشاره کرد. انتظار می‌رود موجی از اخبار و گزارش‌ها در خصوص این حرکت ابتکاری آمازون به زودی در رسانه‌ها منتشر شود.