راهکار جدید شرکت Alibaba برای خرید آنلاین: «لبخند بزنید، خرید کنید»

راهکار جدید شرکت Alibaba برای خرید آنلاین: «لبخند بزنید، خرید کنید»

همکاران سیستم- شرکت چینی Alibaba راهکار جدیدی برای خرید آنلاین عرضه کرده است که در آن از فناوری تشخیص چهره برای احراز هویت خریداران استفاده می‏‌شود.

به گزارش وب‏سایت zdnet، جک ما، مدیر عامل شرکت Alibaba، غول تجارت آنلاین چین در نمایشگاه CeBIT در هانوفر آلمان از راهکار جدیدی رونمایی کرده است که در آن از فناوری تشخیص چهره برای احراز هویت خریداران استفاده می‏شود. «برای پرداخت لبخند بزنید» نامی است که Alibaba برای این سیستم پرداخت انتخاب کرده است.

جک ما که برای معرفی این راهکار به روی صحنه رفته بود، از طریق گوشی همراه خود یک تمبر یاد بود خرید و به حاضران نشان داد که در این سیستم پرداخت با کلیک بر روی گزینه «خرید» یک اپلیکیشن تشخیص چهره فعال می‏‌شود و فرد خریدار می‏‌بایست چهره خود را در مقابل دوربین جلویی گوشی قرار دهد تا هویتش احراز شود. این اپلیکیشن پس از 10 ثانیه قادر است هویت فرد خریدار را احراز کند و فرایند خرید را کامل کند.

مدیر عامل شرکت Alibaba در این نمایشگاه گفته است: پرداخت آنلاین همیشه یک دردسر بزرگ است. ممکن است رمز عبورتان را فراموش کنید و یا نگران مسائل امنیتی باشید. امروز به شما فناوری جدیدی را نشان خواهم داد که افراد در آینده خریدهایشان را با آن انجام خواهند داد.