ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای نرم‌ افزارهای سازمانی
ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای نرم‌ افزارهای سازمانی

راهکار جدید شرکت سوفوس برای مدیریت فناوری‌های همراه در کسب و کارهای مختلف

همکاران سیستم- شرکت سوفوس که در زمینه امنیت داده‌ها تخصص دارد، اخیراً راهکار نرم افزاری برای مدیریت فناوری‌های همراه در کسب و کارهای مختلف عرضه کرده است. شرکت‌ها و سازمان‌های کاربر به کمک این نرم افزار که «موبایل کنترل ۲.۵» نام دارد، می‌توانند ابزارهای همراه کارکنان خود را مدیریت کنند.
به گزارش وب سایت eweek، این راهکار نرم افزاری جدید‌ترین نسخه به روز شده پلت فرم مدیریت ابزار همراه (MDM) شرکت سوفوس است. این پلت فرم بیشتر برای کسب و کارهایی مفید است که به کارکنان خود اجازه می‌دهند فناوری‌های همراهی مثل گوشی‌های هوشمند یا رایانه‌های لوحی خود را به محل کار بیاورند و از آن‌ها در جهت مقاصد کاری خود استفاده کنند. این رویه به اختصار BYOD (وسایلتان را با خود بیاورید) نامیده می‌شود.
این پلت فرم دارای قابلیت‌هایی از قبیل کنسول مدیریتی تحت وب است که سوفوس آن را در نسخه جدید عرضه شده به روز کرده است. شرکت سوفوس راهکار نرم افزاری جدید خود برای مدیریت فناوری‌های همراه را به دو صورت عرضه کرده است. کسب و کارهای کاربر هم می‌توانند آن را به صورت یک محصول مستقل مورد استفاده قرار دهند و هم با خرید بسته امنیتی شرکت سوفوس که کامپلت سکیوریتی سوئیت نام دارد، از آن استفاده کنند. این بسته نرم افزاری در واقع ترکیبی از تولیدات این شرکت در زمینه فعالیت‌هایی مربوط به ایمیل نگاری، داده‌پردازی، استفاده از سرور و پشتیبانی امنیتی از ابزارهای همراه است.
براساس این گزارش، سوفوس پلت فرم موبایل کنترل خود را با استفاده از دایرکتوری‌های مختلف با تمام زیرساخت‌های کنونی آی تی یکپارچه کرده است. این پلت فرم به کمک دایرکتوری‌هایی مثل اکتیو دایرکتوری می‌تواند وسایل و ابزار جدید کارکنان را به صورت خودکار به گروه‌ها و دسته بندی‌های موجود بیفزاید و سیاست‌ها و برنامه‌های مورد نظر شرکت یا سازمان را بر روی آن‌ها پیاده کند. رابط کاربری این پلت فرم نیز از لحاظ گرافیکی ارتقا یافته است و به متصدیان آی تی کمک می‌کند همه جنبه‌های مربوط به استفاده از فناوری‌های همراه در محل کار را مدیریت کنند.
یکی از قابلیت‌های دیگر پلت فرم شرکت سوفوس این است که متصدیان و مدیران آی تی شرکت‌ها و سازمان‌های کاربر می‌توانند فناوری‌های همراه کارکنان خود را از راه دور مدیریت کنند. مثلاً اگر یکی از کارکنان شرکت را ترک کند و یا به دستورات و درخواست‌های صادرشده پاسخ ندهد، مدیران آی می‌توانند عملیاتی مثل حذف اطلاعات و داده‌های شرکتی را از راه دور بر روی ابزارهای همراه وی انجام دهند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *