راهکار جدید سیسکو در قالب «دسکتاپ- به‌عنوان- خدمات»

راهکار جدید سیسکو در قالب «دسکتاپ- به‌عنوان- خدمات»

همکاران سیستم- شرکت سیسکو پس از چندین بار توقف و راه‌اندازی مجدد، سرانجام طرح «دسکتاپ- به‌عنوان- خدمات» (DaaS) را ارایه کرد.
این شرکت بزرگ تولیدکننده فناوری‌های شبکه‌ای، خدمات مجازی‌سازی مبتنی بر سیستم‌های رایانه‌ای رومیزی خود را گسترش داد و سرانجام راهکار «دسکتاپ- به‌عنوان- خدمات» را عرضه کرد تا مراکز ارایه‌کننده خدمات پردازش ابری از این طریق بتوانند سیستم‌های مجازی خود را به‌کمک مدل‌های مبتنی بر اشتراک کاربران در رایانه‌های شخصی و رومیزی ارایه دهند.
به گزارش سایت ITP.net، سیستم جدید Cisco DaaS در حالی وارد بازار شده است که درخواست بازار جهانی برای در اختیار گرفتن زیرساخت‌های «دسکتاپ- به‌عنوان- خدمات» و سیستم‌های مجازی‌سازی رایانه‌های رومیزی گسترش یافته است.
سیسکو در این خصوص توضیح داد که در این طرح جدید از هم‌اکنون تا سال ۲۰۱۶ میلادی ۵۹ میلیون کاربرِ رایانه‌های رومیزی مجازی را تحت پوشش قرار می‌دهد و در این راستا موانع موجود از جمله هزینه‌های مربوط به خدمات ذخیره اطلاعات نیز کنار گذاشته می‌شود.
این شرکت اعلام کرد که با راهکار جدید Cisco DaaS، مراکز ارایه دهنده خدمات پردازش ابری قادر خواهند بود ایمنی، قابلیت اجرایی، کارآمدی و مقایسه‌پذیری را در اختیار مشتریان خود بگذارند. این مراکز همچنین می‌توانند قابلیت‌های عملیاتی از جمله ابزارهای مدیریتی، مجوزهای مربوط به محتوای داخلی و خدمات مبتنی بر یک پلتفورم واحد برای چند کاربر را در اختیار داشته باشند.
این راهکار مجازی برای کاربران سازمانی قابلیت‌های انتخاب و انعطاف‌پذیری را افزایش می‌دهد. کاربران با این راهکار همچنین می‌توانند راهکارهای مجازی مبتنی بر رایانه رومیزی خود را تولید کنند یا خدمات پردازش ابری مورد نظر خود را خریداری کنند.