راهکارهای CRM؛ مهم‌ترین اولویت کسب و کار‌ها در دنیای نرم افزارهای همراه

همکاران سیستم- مطالعه شرکت پژوهشی آی دی سی نشان می‌دهد که راهکارهای مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) در بین نرم افزارهای همراه مورد تقاضای کسب و کار‌ها، از بالا‌ترین اولویت برخوردار است.
به گزارش وب سایت zdnet، شرکت آی دی سی مطالعه‌ای را به سفارش شرکت آی اف اس، یکی از فروشندگان نسخه همراه نرم افزارهای کسب و کار، انجام داده و دریافته است که ۳۱ درصد از مدیران اجرایی سطح C معتقدند که نسخه همراه راهکارهای مدیریت ارتباط با مشتری بیشترین تاثیر را بر کسب و کار آن‌ها خواهد داشت. آی دی سی در این پژوهش نظر ۴۵۰ تن از مدیران سطح C چندین کسب و کار در سراسر جهان را جویا شده است. مدیران سطح C به مدیرانی اطلاق می‌شود که در سطوح ارشد مدیریتی فعالیت می‌کنند. مدیر عامل، مدیر بازاریابی، مدیر آی تی و غیره از جمله مدیران سطح C محسوب می‌شوند.
یافته‌های این نظرسنجی نشان می‌دهد راهکارهای مدیریت ارتباط با مشتری در میان نرم افزارهای همراه بالا‌ترین اولویت را دارا هستند و پس از آن نرم افزارهای هوشمندی تجاری که با ابزارهای همراه سازگار شده‌اند، بیشترین اولویت را دارند. حدود ۱۳ درصد از پاسخگویان به پژوهشگران آی دی سی گفته‌اند نسخه‌های همراه راهکارهای هوشمندی تجاری برای کسب و کار آن‌ها بالا‌ترین اولویت را داراست.
بر اساس این گزارش، نسخه‌های همراه راهکارهای مدیریت ارتباط با مشتری بویژه در میان کسب و کارهای استرالیایی از اولویت بالایی برخوردار است. ۱۸ درصد از مدیران استرالیایی در این نظرسنجی گفته‌اند این راهکار‌ها از بیشترین اولویت برای آن‌ها برخوردار است. در حال حاضر حدود ۷۹ درصد از کسب و کار‌ها در این کشور در زمینه راهکار‌ها و نرم افزارهای همراه سرمایه گذاری کرده‌اند و از این طریق می‌کوشند بازدهی و توانمندی‌های رقابتی خود را ارتقا دهند. بنا بر یافته‌های این نظر سنجی، کسب و کارهای استرالیایی بیش از کسب و کارهای دیگر کشور‌ها در زمینه نرم افزار‌ها و راهکارهای همراه سرمایه گذاری کرده‌اند.
۲۵ درصد از پاسخگویان نیز گفته‌اند کسب و کارهای متبوع آن‌ها راهکارهای همراه مربوط به خدمات مشتری و فروش را با سیستم‌های اصلی خود در زمینه مدیریت ارتباط با مشتری یکپارچه کرده‌اند. البته، این رقم در مورد کشور استرالیا ۴۱ درصد است.
جیسون آندرسون، مدیر طرح و برنامه شرکت آی دی سی درباره اهمیت استفاده از نرم افزار‌ها و راهکارهای همراه در کسب و کار‌ها گفته است: این راهکار‌ها تضمین کننده مزیت رقابتی و بازدهی بیشتر نیروی کار هستند و زمینه دسترسی کارکنان به داده‌ها و اطلاعات صحیح را حتی وقتی در حال حرکت هستند، فراهم می‌کنند و این یکی از مهم‌ترین عوامل موفقیت کسب و کار‌ها در آینده خواهد بود.