رابط پردازش ابری مدیریت داده‌ها مورد تایید سازمان استاندارد ایزو قرار گرفت

همکاران سیستم- سازمان بین المللی استاندارد سازی که آن را با نام اختصاری ایزو می‌شناسند، رابط پردازش ابری مدیریت داده‌ها (CDMI) را به عنوان راهکار استانداردی برای انتقال داده‌های سازمان‌ها و شرکت‌ها در پایگاه‌های ذخیره ابری مورد تایید قرار داده است.
به گزارش وب سایت itworld، رابط پردازش ابری مدیریت داده‌ها از سوی سازمان ایزو به عنوان یک پروتکل استاندارد برای نقل و انتقال امن داده‌ها مورد تایید قرار گرفته است. یکی از زیرشاخه‌های انجمن صنایع شبکه بندی پایگاه‌های ذخیره داده (SNIA) که با فناوری پردازش و ذخیرش ابری سر و کار دارد، بهار گذشته از سازمان ایزو خواسته بود رابط پردازش ابری مدیریت داده‌ها را به عنوان راهکار استاندارد انتقال و جابجایی داده‌ها به رسمیت بشناسد.
رابط پردازش ابری مدیریت داده‌ها پروتکلی است که به کمک آن می‌توان برای ذخیره، جابجایی و بازیابی داده‌ها در پایگاه‌ها پردازش ابری برنامه‌ها و نرم افزارهای کاربردی ویژه‌ای طراحی کرد. این رابط در حال حاضر از سوی بسیاری از نهادهای دولتی و عرضه کنندگان خدمات پردازش ابری مورد استفاده قرار گرفته است. شرکت‌هایی از قبیل مزو سافت ویر، نت اپ، دیتا دایرکت و غیره از جمله فروشندگانی هستند که در طراحی محصولات و خدمات خود از این رابط استفاده می‌کنند. موسسه ملی استاندارد و تکنولوژی در آمریکا نیز یکی از حامیان سرسخت رابط پردازش ابری مدیریت داده‌ها است.
خانم کارن هیگن بوتوم، رئیس یکی از کمیته‌های ایزو درباره تصمیم این سازمان درباره رابط پردازش ابری مدیریت داده‌ها گفته است: در حال حاضر برای استانداردهای پردازش ابری تقاضای زیادی وجود دارد و مایه مسرت است که می‌بینیم یکی از فعال‌ترین شرکای کنسرسیوم استاندارسازی ما این مهم را به انجام رسانده است. وی ادعا کرده است این استاندارد باعث بهبود شیوه نقل و انتقال داده‌ها به کمک فناوری پردازش ابری می‌شود.