«ساتیا نادلا» رئیس هیئت مدیره مایکروسافت شد

«ساتیا نادلا» مدیرعامل مایکروسافت به تازگی به عنوان رئیس هیئت مدیره این شرکت منصوب شد تا براساس این موقعیت شغلی جدید بتواند روی تمام مدیران این شرکت هم نظارت داشته باشد.

«ریتا مک‌گرات» مدیر حوزه استراتژی در دانشگاه بازرگانی کلمبیا در این خصوص توضیح داد که هیئت مدیره مایکروسافت مسئولیت‌های بی‌شماری را شامل می‌شود و هم اکنون آقای نادلا مدیریت آن را عهده‌دار شده است.

مک‌گرات در این خصوص گفت: «شما می‌دانید که اعضای هیئت مدیره مایکروسافت در مورد استراتژی، نظارت بر عملکرد، نظارت بر امور مالی و کنترل همه موارد به رئیس هیئت مدیره مشاوره می‌دهند. هیئت مدیره از نظر انطباق و حسابرسی، و ارزیابی مدیریت وظایف بسیار مهمی را در دست دارد».

این وظایف شامل استخدام و کنار گذاشتن شخص مدیرعامل هم می‌شود و بنابراین می‌توان گفت وقتی رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل یک نفر هستند، ممکن است همه چیز پیچیده‌تر شود.

خانم مک‌گرات همچنین اظهار داشت: «تاکنون کتاب‌های فراوانی در مورد شرکت‌هایی که همه دارایی‌های خود را از دست داده‌اند نوشته‌ام. این اتفاق در بسیاری از موارد به این دلیل صورت می‌گیرد که مدیران شرکت از واقعیت جدا می‌شوند و در معرض آنچه که در واقعیت صورت می‌گیرد، نیستند.»

او ادامه داد: «تاثیر این اتفاق در صورتی افزایش می‌یابد که تمامی قدرت شرکت در یک فرد متمرکز شود. اکنون با همه توانایی‌هایی که در آقای نادلا وجود دارد، خطرات پیرامون مایکروسافت هم بیشتر شده است».

منبع: .marketplace