ذخیره سازی 1.7 پتابایت اطلاعات سازمانی روی فضای ابری IBM ممکن شد

شرکت IBM به عنوان بخشی از تلاش‌های گسترده خود در راستای تسهیل مدیریت داده‌ها در محیط رایانش ابری ترکیبی از سیستم ذخیره سازی کاملا مبتنی بر حافظه فلش 1u برای محیط‌های داخلی آی‌تی رونمایی کرد که می‌تواند 1.7 پتابایت داده را در خود نگه دارد.
«دنیس کنلی» مدیر مرکز ذخیره سازی داده‌های IBM گفت سازمان‌های آی‌تی مدل‌های هوش مصنوعی را با داده‌هایی که به دلیل انطباق با برنامه‌ها و مسایل امنیتی نمی‌توانند به محیط پردازش ابری منتقل شوند، سازگار می‌کنند.
سیستم جدید FlashSystem 5200i با حداقل ظرفیت داده 38 ترابایتی در پایین‌ترین سطح به عنوان بخشی از سیستم جامع ذخیره سازی مبتنی بر فلش IBM محسوب می‌شود و هم اکنون با هزینه 20 درصد ارزان‌تر از مدل قبلی در اختیار سازمان‌ها قرار می‌گیرد. شرکت IBM همچنین مدل‌های ذخیره سازی 2u را برای سری حافظه‌های FlashSystem هم ارایه کرده است تا عملکرد و ورودی و خروجی بالاتری داشته باشند.

سیستم‌های ذخیره سازی داده در محصولات IBM به دلیل سازگاری یکپارچه با نرم افزار مدیریت ذخیره سازی IBM Spectrum، دسترسی آسان در فضای پردازش ابری IBM و دسترسی از طریق خدمات پردازش ابری AWS آمازون منحصر به فرد هستند.
شرکت IBM همچنین متعهد شد که تا پایان فصل جاری امکان دسترسی به IBM Spectrum Virtualize برای نرم افزار خدمات ابری عمومی از طریق پلتفرم پردازش ابری Azure مایکروسافت هم فراهم شود. این قابلیت بسیار حیاتی است، زیرا گروه‌های توسعه دهنده آی‌تی در سازمان‌ها می‌توانند داده‌ها را در محیط‌های پردازش ابری ترکیبی نیز تکثیر کنند و انتقال دهند.
علاوه بر موارد یاد شده این شرکت اعلام کرد ماه آینده پشتیبانی از IBM Cloud Satellite را روی سیستم‌های FlashSystem فراهم می‌کند و همچنین دسترسی به سیستم‌های SAN Volume Controller، Elastic Storage System و Spectrum Scale از همین طریق ممکن می‌شود.

منبع: venturebeat