دولت چین محصولات Kaspersky و Symantec را تحریم کرد

دولت چین محصولات Kaspersky و Symantec را تحریم کرد

همکاران سیستم- دولت چین استفاده از آنتی‌ویروس‌های Symantec و kaspersky را در نهادها و ادارات دولتی این کشور ممنوع کرده است. هدف چین از این اقدام کاهش اتکا به فناوری‌های خارجی اعلام شده است.به گزارش وبسایت theinquirer، دولت چین اعلام کرده است نهادها و ادارات دولتی در این کشور حق استفاده از محصولات امنیتی شرکت‌های Symantec و kaspersky را ندارند. اداره تدارکات چین نام این دو شرکت را از فهرست پنج‌تایی شرکت‌های امنیتی که محصولاتشان مورد تأیید دولت بود حذف کرده است. در حال حاضر هر پنج شرکتی که نامشان در این فهرست است چینی هستند.

بر اساس این گزارش، در پی تصمیم دولت چین یکی از سخنگویان شرکت روسی kaspersky به خبرگزاری رویترز گفته است در حال حاضر مشغول مذاکره با مقامات چینی در این زمینه هستیم. شرکت سایمانتک ولی هنوز در این باره اظهار نظر رسمی نکرده است.

دولت چین پس از قضیه افشاگری‌های اداورد اسنودن علیه در سال گذشته سیاست جدیدی را در پیش گرفته و می‌کوشد اتکای خود را به فناوری‌های آی تی خارجی کاهش دهد. در ماه می سال جاری نیز دولت چین بانک‌های این کشور را از استفاده از سرورهای آی بی ام منع کرد و ادعا کرد ممکن است دولت آمریکا از این سرورها برای اهداف جاسوسی خود استفاده کند.