دولت‏‌های خاورمیانه و آفریقا امسال ۱۲ میلیارد در بازار آی تی هزینه می‌‏کنند

دولت‏‌های خاورمیانه و آفریقا امسال ۱۲ میلیارد در بازار آی تی هزینه می‌‏کنند

همکاران سیستم- شرکت گارتنر اعلام کرده است نهاد‌ها و سازمان‏‌های دولتی در خاورمیانه و آفریقا امسال حدود ۱۲ میلیارد دلار در بازار محصولات و خدمات آی تی هزینه‏ خواهند کرد.
به گزارش وب‏‌سایت گارتنر، انتظار می‌‏رود سازمان‏‌های دولتی در کشورهای خاورمیانه و آفریقا امسال حدود ۹. ۱۱ میلیارد دلار در بازار خدمات و محصولات آی تی هزینه کنند. اگر این پیش‌‏بینی تحقق یابد، هزینه‏‌کردِ سازمان‏‌های دولتی امسال در مقایسه با سال گذشته ۳. ۲ درصد رشد خواهد داشت.
بر اساس این گزارش، تحلیل‏گران گارتنر پیش‌‏بینی کرده‌‏اند دولت‏‌های خاورمیانه و آفریقا امسال ۴. ۵ میلیارد دلار در بازار خدمات ارتباطات راه دور (تلکام) هزینه خواهند کرد که این رقم ۷. ۲ درصد بیشتر از هزینه‏‌کرد سال ۲۰۱۳ در این بازار است. رشد صنعت خدمات شبکه‏‌های موبایلی از مهم‌ترین دلایل افزایش هزینه‌‏کردهای دولتی در این بخش است.
همچنین پیش‏‌بینی می‌‏شود این کشور‌ها ۱. ۱ میلیارد دلار نیز در بازار محصولات نرم‌‏افزاری هزینه کنند. انتظار می‌‏رود هزینه‏‌کرد دولت‏‌ها در بازار نرم‌‏افزار امسال ۵. ۱۰ درصد بیشتر از سال گذشته باشد. گارتنر معتقد است رونق نرم‌‏افزارهای کسب و کار، مثل نرم‌‏افزارهای برنامه‏‌ریزی منابع سازمانی (ERP)، نرم‌‏افزارهای اداری و غیره از جمله مهم‌ترین بخش‌‏هایی است که هزینه‏‌کردهای دولتی را جذب خود خواهد کرد.
آنوراگ گوپتا، یکی از مدیران پژوهشی گارتنر درباره وضعیت بازار آی تی در کشورهای خاورمیانه گفته است: کشورهای حوزه اقیانوس آرام در حال گذار از اقتصاد نفتی به یک اقتصاد خدمات‏‌محور هستند. فروشندگان محصولات آی تی نیز می‌‏توانند با ارائه الگوهای عرضه خلاقانه و ایجاد فرصت‏‌های پولسازی برای دولت‏‌ها از این وضعیت سود برند.