دوسوم کارمندان دورکار خود را مسئول امنیت داده‌های سازمانی می‌دانند

براساس یک مطالعه جهانی در مورد نگراش‌های امنیتی مصرف‌کننده مشخص شد بیشتر متخصصان برزیلی که از راه دور فعالیت‌های کاری خود را انجام می‌دهند بر این باورند که مسئول یکپارچگی و امنیت داده‌های سازمان خود هستند.

«شاخص امنیتی یونیسیز 2021» که به تازگی منتشر شده نشان داد دو سوم برزیلی‌هایی که دورکاری می‌کنند اعلام کرده‌اند که مسئولیت اصلی حفظ امنیت داده‌های کارفرمایان خود را برعهده دارند.

از میان پاسخ‌دهندگانی که معتقدند مسئولیت اصلی یکپارچگی داده‌های شرکتی را عهده‌دار هستند، 41 درصد نیز این مسئولیت را بر عهده ارائه‌دهندگان برنامه‌ها می‌دانند. در این میان تنها 21 درصد شرکت‌کنندگان در نظرسنجی کارفرمایان خود را مسئول امنیت داده‌ها دانستند.

به گفته «الکسیس آگویر» مدیر مرکز «یونیسیز سایبرسکیوریتی» در منطقه آمریکای لاتین، نتایج بررسی جدید نشان می‌دهد بیشتر برزیلی‌ها در رابطه با داده‌اهی سازمانی که با آنها کار می‌کنند مسئولیت‌پذیری بالایی دارند. از سوی دگر آگویر خاطرنشان کرد که نگرش سازمان‌ها با فقدان دانش مردم در مورد انواع مختلف فریب کاری در امنیت دیجیتال در تضاد است.

او گفت: «بدیهی است که علاوه بر سرمایه‌گذاری در فناوری، آموزش افراد نیز ضروری است. زیرا کاربران به طور کلی دروازه‌ای هستند که مجرمان سایبری اقدامات خود را از طریق آنها پیش می‌برند و به ویژه با استفاده از تکنیک‌های مهندسی اجتماعی کاربران را فریب می‌دهند».

مرکز یونیسیز روی 11 هزار کاربر در 11 کشور مختلف نظرسنجی کرد که در بین آنها هزار شرکت‌کننده برزیلی نیز حضور داشتند. این تحقیق همچنین عدم آگاهی در مورد مسایل امنیتی میان برزیلی‌ها را پوشش داد در نهایت مشخص شد اقلیت پاسخ‌دهندگان از جرایمی نظیر سرقت سیم کارت یا فیشینگ پیامکی اطلاع داشتند.

منبع: zdnet