دوسوم کارمندان دستگاه‌های قدیمی قبل از شیوع کرونا را استفاده می‌کنند

کسب‌وکارها به طور معمول ممکن است تعویض رایانه‌های شخصی و لپ‌‌تاپ‌ها را تا جایی که ممکن است به تعویق بیندازند. ولی مایکروسافت امیدوار است مشتریان این کار را زودتر انجام دهند.

مرکز توسعه لپ‌تاپ سرفیس مایکروسافت مخصوص کسب‌وکارها نظرسنجی جدیدی را با همکاری مرکز YouGov در انگلیس انجام داد و در پایان مشخص شد 66 درصد کارمندان که یک دستگاه لپ‌تاپ یا تبلت سازمانی را در اختیار دارند؛ همچنان از دستگاهی استفاده می‌کنند که پیش از همه‌گیری ویروس کرونا و آغاز قرنطینه‌های جهانی در اختیار آنها قرار گرفته بود.

گروه توسعه‌دهنده سرفیس مایکروسافت می‌گوید این یافته جدید در انگلیس نگرانی‌هایی را ایجاد می‌کند که فقدان نوسازی دستگاه‌ها و کاهش بهره‌وری را می‌تواند به دنبال داشته باشد. زیرا کسب‌وکارها هم‌اکنون به فضای دوگانه به شکل دورکاری و فعالیت در محل کار روی آورده‌اند.

مایکروسافت در بیانیه خود توضیح داد: «بیش از یک سوم کارمندان یا به عبارت دقیق‌تر 35 درص آنها از زمان شروع همه‌گیری ویروس کرونا دستگاه سازمانی جدید دریافت کرده‌اند و این افراد از افزایش بهره‌وری خود خبر می‌دهند. در همین حال بیشتر کارمندان حین کار کردن از راه دور به همان دستگاه قدیمی بسنده می‌کنند».

کارمندان در اصل به‌روزرسانی‌هایی را می‌خواهند که با نیازهای فردی آنها سازگاری بیشتری داشته باشد و به عنوان ترکیبات کاری از راه دور کارایی بیشتری را در اختیار آنها بگذارد.

منبع: zdnet