دوسوم سازمان‌های خاورمیانه به‌دنبال استخدام کارمندان جدید IT

دوسوم سازمان‌های خاورمیانه به‌دنبال استخدام کارمندان جدید IT

همکاران سیستم- بر اساس گزارش جدید منتشر شده از سوی انجمن صنعتی CompTIA، دوسوم سازمان‌های فعال در منطقه خاورمیانه قصد دارند تا پایان سال جاری میلادی کارمندان جدید در حوزه فناوری اطلاعات استخدام کنند؛ اما در این زمینه کمبود نیروهای کاری ماهر همچنان از مهم‌ترین مسایل به نظر می‌رسد.

به گزارش وب سایت itp، این مرکز روی 1250 مدیر تجاری و فناوری اطلاعات در سراسر جهان از جمله مدیران کشورهای امارات متحده عربی، عمان و عربستان سعودی بررسی خود را انجام داد. در پایان این بررسی مشخص شد که بخش قابل ملاحظه‌ای از شرکت‌های فعال در منطقه -معادل 62 درصد آن‌ها- به دنبال استخدام کارمندان جدید در حوزه فناوری اطلاعات هستند که این رقم برای دیگر شرکت‌ها در گستره جهانی 39 درصد گزارش شد.

طبق نتایج این بررسی، 85 درصد شرکت‌های تجاری که به دنبال استخدام نیروی کاری جدید در حوزه فناوری اطلاعات بودند، اعلام کردند که فقدان نیروی کاری ماهر و متخصص در حوزه IT مهم‌ترین مشکل پیش‌روی‌ آن‌ها محسوب می‌شود و یک‌سوم این شرکت‌ها هم توضیح دادند که این مشکل برای آن‌ها بسیار “وسیع و گسترده” می‌نماید.

“مطالعه بین‌المللی اقتباس فناوری و مسایل مربوط به نیروی کار مرکز CompTIA” همچنین نشان داد 52 درصد شرکت‌ها بر این باورند که استخدام کارمندان جدید در حوزه IT می‌تواند بهره‌وری پایین کارمندان را از بین ببرد، 36 درصد شرکت‌ها بر این باور بودند که این فرآیند با تعامل و خدمات ضعیف به مشتریان مقابله می‌کند و 34 درصد هم اعلام کردند که به‌کارگیری کارمندان جدید می‌تواند باعث افزایش سرعت بازار در پذیرش خدمات و محصولات جدید شود.

همچنین 40 درصد شرکت‌ها اعلام کردند که عدم به‌کارگیری کارمندان جدید در حوزه IT می‌تواند موانعی را در فرآیند تطابق با نسل جدید فناوری‌ها از جمله سیستم‌های مبتنی بر فضای پردازش ابری و سیستم‌های موبایلی ایجاد کند. سازمان‌ها همچنین بر این باورند که نبود نیروی کاری ماهر مهم‌ترین مسئله در زمینه خطاهای انسانی محسوب می‌شود و مهم‌ترین مشکلات امنیتی در سازمان‌ها هم از این طریق به وجود می‌آید.