دور سوم فروش اطلاعات هک شده پایگاه‌های داده بزرگ سراسر دنیا

همکاران سیستم – یک هکر که خود را با نام Gnosticplayers معرفی می‌کند بخش دیگری از اطلاعاتی را که از پایگاه‌های داده به سرقت برده است روی فروشگاه‌ها «دارک وب» عرضه کرد.

این اتفاق سومین دور از فروش داده‌های سرقت شده از پایگاه‌های داده توسط این هکر محسوب می‌شود که در یک فروشگاه «دارک وب» موسوم به «دریم مارکت» قرار می‌گیرد. این هکر پیش‌تر مجموعه‌ای اطلاعات 16 پایگاه داده شامل اطلاعات 260 میلیون کاربر را برای فروش عرضه کرده بود و در دور دوم اقدام خود مجموعه اطلاعات 8 پایگاه داده حاوی اطلاعات شخصی 127 میلیون کاربر توسط او ارایه شد.

این هکر امروز اطلاعات مربوط به هشت پایگاه داده دیگر که آنها را هم به سرقت برده است ارایه کرد و توضیح داد که این مجموعه اطلاعات شخصی 92.76 میلیون کاربر را شامل می‌شود. بزرگترین پایاگه داده که این بار اطلاعات سرقت شده آن منتشر شده است GfyCat نام دارد که در اصل یک میزبان بسیار مشهور برای فایل‌های GIF محسوب می‌شود و در قالب پلتفرم میزبانی و به اشتراک گذاری داده‌هایی از این دست فعالیت می‌کند.

این هکر هم اکنون قصد دارد اطلاعات هر یک از پایگاه‌های داده که آنها را سرقت کرده است به صورت جداگانه روی فروشگاه اینترنتی «دریم مارکت» عرضه کند. این هشت پایگاه داده در مجموع معادل 2.6249  بیتکوین ارزش دارند که قیمت آنها حدود 9400 دلار محاسبه می‌شود.

هکر Gnosticplayers طی مصاحبه‌ای که دیروز با خبرگزاری زد.دی.نت انجام داد توضیح داد که عملیات هک کردن پایگاه‌های داده را هم به تنهایی انجام داده است و در اصل یک واسطه در این زمینه محسوب نمی‌شود.

منبع: zdnet

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *