کاهش رضایتمندی کارمندان از مشاغل با ادامه همه‌گیری ویروس کرونا

بر اساس یک گزارش جدید بیش از یک سوم کارمندان سازمانی اعلام کردند که دریافت بیش از اندازه پست‌های الکترونیک و پیام‌ها ممکن است آنها را به سمت ترک شغل سوق دهد.

کسب‌و‌کارها برای بازگشایی دوباره دفاتر کار، بازگشت گسترده به محل کار یا ماندن در خانه و دورکاری پس از پایان همه‌گیری ویروس کرونا در حال برنامه‌ریزی هستند و بسیاری از آنها سعی می‌کنند مدل ترکیبی را در این زمینه به کار گیرند.

در این میان نتایج حاصل از یک بررسی جدید نشان داد که افزایش تعداد پست‌های الکترونیک، پیام‌ها و جلسات ویدیویی مرتبط با کار از راه دور منجر به افزایش سطح فرسودگی شغلی کارمندان و بالا رفتن عدم رضایت شغلی آنها می‌شود.

شرکت Superhuman که دفتر مرکزی آن در سانفرانسیسکو واقع شده و به صورت ویژه در حوزه نرم‌افزار پست الکترونیکی سازمانی فعالیت می‌کند؛ نتایج بررسی‌های خود را در این زمینه منتشر کرد.

این بررسی‌ها نشان داد چگونه همه گیری ویروس کرونا و تغییر در فرآیند کاری از راه دور بر رضایت کارکنان از شغل‌شان تاثیر گذاشته است.

در این نظرسنجی که توسط مرکز تحقیقاتی Wakefield در مارچ 2021 انجام شد بیش از 1000 نفر از متخصصان آمریکایی که به صورت از راه دور فرآیندهای کاری خود را دنبال می‌کنند، حضور داشتند.

پس از گذشت یک سال از زمان همه‌گیری ویروس کرونا و ادامه فرآیند دورکاری از داخل خانه‌ها مشخص شد تغییرات قابل‌توجهی در میزان رضایت‌مندی کارمندان از مشاغل ایجاد شده است.

بیش از یک چهارم کارمندان یا به عبارت دقیق‌تر 27 درصد آنها اعلام کردند از زمان انتشار ویروس عالم‌گیر کرونا کمتر از قبل از شغل خود لذت می‌برند. در این میان زنان 75 درصد بیشتر از مردان اظهار داشتند که میزان لذت بخش بودن فرآیندهای کاری برای آنها کمتر شده است.

منبع: zdnet