دورخیز Oracle برای استفاده هوشمندانه‌تر از فرصت‌‏های بازار فناوری اطلاعات در سال ۲۰۱۲

دورخیز Oracle برای استفاده هوشمندانه‌تر از فرصت‌‏های بازار فناوری اطلاعات در سال ۲۰۱۲

همکاران سیستم- یافته‌های پژوهشی شرکت Oracle نشان می‌‏دهد برنامه ‌های کاربردی از قبیل CRM در سال ۲۰۱۲ با اقبال بیشتری از سوی شرکت‏‌های عرضه‏ کننده خدمات ارتباطی مواجه خواهد شد. این پژوهش که توسط شرکت پژوهشی PwC و به سفارش Oracle صورت گرفته است، اولویت‏‌ها و فرصت‏‌های نهفته در میان شرکت‏‌های عرضه‏ کننده خدمات ارتباطی در سال ۲۰۱۲ را آشکار کرده است.
بنا بر گزارش PwC اکثر این شرکت‏‌ها هم ‏اکنون بیش از نیمی از بودجه خود را صرف «نگهداری» این برنامه‏‌ها و نرم ‏افزارهای کاربردی کرده ‏اند و ۸۸ درصد آن‌ها قصد دارند سیستم‌‏های CRM خود را در سال ۲۰۱۲ ارتقا دهند. این کار باعث می‌‌شود تا متصدیان تکنولوژی‌های اطلاعاتی در این شرکت‏‌ها تلاش خود را بیشتر متوجه نرم‏ افزارهای درگاهی و محتوایی کنند.

این پژوهش همچنین نشان می‌‌‌دهد کسب و کارهای مختلف در سال میلادی آینده برای کاهش مشغله‏‌های مدیریتی و برطرف کردن مشکل کمبود برخی مهارت‏‌های خاص در داخل سازمان، بسیاری از حوزه‏‌های کاری خود را به نرم ‏افزار‌ها و برنامه‌های کاربردی موجود در بازار خواهند سپرد. اما فعالیت‏‌هایی همچون حسابرسی‏‌ها، تدوین گزارشات مالی و غیره در داخل سازمان انجام خواهد گرفت تا این شرکت‏‌ها به‌طور مستقیم با فعالیت‏‌ها و داده‏‌هایی که برای آن‌ها حیاتی است، در ارتباط باشند.

در این گزارش پیش‏‌بینی شده است که این شرکت‏‌ها از نرم‏ افزارهای سفارشی و انحصاری خود دوری ‏می‏‌کنند و بیشتر به محصولات غیرسفارشی موجود در بازار روی خواهند آورد؛ چرا که سفارش نرم‏ افزار‌ها و برنامه‏‌های انحصاری هم بودجه بیشتری می‌‌‌طلبد و کاربرد آن‌ها نیز مستلزم مدیریت و انسجام بیشتری است.

 هم‌اکنون ۹۵ درصد این شرکت‏‌ها تصمیم گرفته ‏اند از نرم ‏افزارهای غیرسفارشی موجود در بازار که اصطلاحاً به آن‌ها COTS گفته می‌‏شود، استفاده کنند. این کار هزینه نگهداری و به روز کردن این برنامه‏‌ها را نیز کاهش خواهد داد. استفاده بیشتر از نرم‏ افزارهای COTS و کاهش هزینه مالکیت آن‌ها، شرکت‏‌های عرضه کننده خدمات ارتباطی را قادر می‌‏‌کند تا رونق بیشتری به فعالیت‏‌های خود بدهند.

دان فورد، معاون بخش بازاریابی محصولات شرکت Oracle در این باره گفته است: ما هم اکنون شاهد گرایش‌های جدیدی به نرم ‏افزار‌ها و برنامه ‏های تجاری از قبیل CRM، Web Commerce، Self-Service و Retail Point of Service هستیم، چرا که شرکت‏‌ها می‌‏ کوشند با مشتریان کنونی خود وارد ارتباط موثرتری شوند. شرکت‏‌های عرضه‏ کننده خدمات ارتباطی هم ‏اکنون گرفتار مخمصه‏‌ای شده ‏اند که از یک طرف ناچارند سال آینده را با فشارهای مالی بگذرانند و از طرف دیگر در دوره ‏ای به سر می‌‏ برند که نیاز به نوآوری و رقابت هیچ‏گاه بدین حد از اهمیت نرسیده است.

Oracle یکی از مهم‌ترین شرکت ‏های تولید نرم‏ افزارهای مدیریت روابط با مشتری یا CRM است.

oracle.com