دورخیز گوگل برای ورود به بازار راهکارهای دورحضوری و ویدئوکنفرانس

دورخیز گوگل برای ورود به بازار راهکارهای دورحضوری و ویدئوکنفرانس

همکاران سیستم- شرکت گوکل قصد دارد با عرضه یک دستگاه کروم باکس هزار دلاری وارد بازار ویدئوکنفرانس و دورحضوری شود.
به گزارش وب ‏سایت theregister، شرکت گوگل قصد دارد با عرضه یک دستگاه ویژه تحت سیستم عامل کروم سهمی از بازار ویدئوکنفرانس را از آن خود کند. این لپ‏ تاپ دارای یک پردازنده هفت هسته‏ ای (Core i۷) است که می‌‏تواند کدک‌های سنگین را بارگذاری کند. دارا بودن پورت اچ دی‌ ام آی، سوکت‌هایی برای پورت‌های نمایش، چهار پورت یو اس بی‌۳، اترنت (Ethernet) و غیره از ویژگی‌های این دستگاه است. قیمت این دستگاه هزار دلار است و کاربران می‌‏بایست در ازای استفاده از خدمات پردازش ابری گوگل بر روی آن سالانه ۲۵۰ دلار بپردازند. این دستگاه دارای یک دوربین دارای کیفیت عالی (اچ دی) ۱۰۸۰ پیکسل است.
این دستگاه دارای قابلیتی است که کاربران از طریق آن می‌‏توانند هم زمان با ۱۵ کاربر دیگر وارد یک ملاقات ویدئویی شوند. کاربران همچنین می‌‏توانند با استفاده از یک حساب جی‏ میل و یا دیگر سیستم‌های ویدئوکنفرانس تحت پروتکل H.۳۲۳ یا SIP به ملاقات‌هایی بپیوندند که از طریق این دستگاه برگزار می‌‏شود. کاربران همچنین می‌‏توانند از طریق تماس‌های تلفنی به کنفرانس‌های صوتی که به میزبانی این دستگاه برگزار می‌‏شود، بپیوندند.
گوگل که هفته گذشته این دستگاه را در آمریکا عرضه کرده است، قصد دارد آن را سال آینده در کشورهای استرالیا، کانادا، فرانسه، ژاپن، زلاند نو، اسپانیا و بریتانیا عرضه کند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *