دورخیز فیس بوک برای خرید مرورگر اپرا

همکاران سیستم- چند وقتی است بازار گمانه زنی‌ها در مورد مرورگراختصاصی فیس بوک شدت بیشتری گرفته است. اخیراً یکی از منابع مطلع نزدیک به فیس بوک فاش کرده است که بزرگ‌ترین شبکه اجتماعی دنیا درصدد خرید مرورگر اپرا است.
یکی از منابع مطلع در داخل فیس بوک به وب سایت PocketLint گفته است این شرکت برای خرید بعدی خود به مرورگر اپرا چشم دوخته است. ظاهراً فیس بوک می‌خواهد اپرا را به مرورگر ویژه خود تبدیل کند. بر اساس این گزارش بزرگ‌ترین شبکه اجتماعی دنیا در حال تلاش برای ورود به بازار مرورگر‌ها و رقابت با شرکت‌هایی مثل گوگل، مایکروسافت، یاهو و موزیلا است.
بنا بر گزارش این منبع مطلع، فیس بوک تلاش می‌کند شرکت اپرا سافت ویر، مالک مرورگر اپرا را خریداری کند. هر چند در دنیای مرورگر‌ها کروم و اینترنت اکسپلورر حرف اول را می‌زنند، اما اپرا نیز توانسته برای خود در این بازار جایگاه ویژه‌ای به دست آورد. اپرا مدعی است در سراسر جهان بیش از ۲۰۰ میلیون کاربر دارد.
فیس بوک از زمانی که تصمیم گرفت سهام خود را در بورس ارائه کند، سعی کرده است با خرید چندین شرکت کوچک که در صنعت فناوری‌های همراه فعالیت می‌کردند، ضعف‌های خود در این زمینه را کاهش دهد. این شبکه اجتماعی برای تثبیت درآمد خود بیش از هر چیز به بازار فناوری‌های همراه چشم دوخته است. ممکن است انگیزه فیس بوک از تلاش برای خرید مرورگر اپرا نیز در همین راستا باشد. اگر شایعه علاقه فیس بوک به اپرا صحت داشته باشد، این احتمال دور از ذهن نیست که بزرگ‌ترین شبکه اجتماعی می‌خواهد مرورگر اپرا را در قالب یک نرم افزار کاربردی برای نصب بر روی فناوری‌های همراه عرضه کند.
چندی قبل نیز فیس بوک با خرید نرم افزار اینستاگرام خبرساز شده بود. اینستاگرام در واقع یک نرم افزار کاربردی عکاسی بود که در یکی دو سال اخیر بیش از ۳۰ میلیون کاربر را جذب خود کرده بود. فیس بوک این نرم افزاری کاربردی را به قیمت یک میلیارد دلار خرید.