دورخیز شرکت ویپرو برای کسب درآمد از صنعت بانکداری در کشورهای جهان سوم

دورخیز شرکت ویپرو برای کسب درآمد از صنعت بانکداری در کشورهای جهان سوم

همکاران سیستم- شرکت ویپرو که یکی از بزرگ‌ترین عرضه کنندگان نرم افزار‌ها و راهکارهای کسب و کار در هند است تلاش می‌کند تا با ارائه خدمات و راهکارهای بانکداری به کشورهای در حال توسعه آسیا، آفریقا و آمریکای لاتین کسب درآمد کند.
به گزارش وب سایت zdnet ، ویجای شارما، معاون و سرپرست بخش خدمات بانکداری در شرکت ویپرو در مصاحبه‌ای گفته است: صنعت خدمات مالی هم اکنون می‌کوشد با ارتقا و به روز کردن زیرساخت‌های آی تی موجود، خود را با خدمات همراه و آنلاین مشتری مدار و قانون محور سازگار کند. سورِش رامان، رئیس بخش راهکارهای بانکداری ژاپن و کشورهای حوزه اقیانوس آرام در شرکت ویپرو نیز پیش بینی کرده است در سال ۲۰۱۲ بانک‌ها در سراسر جهان حدود ۱۵۰ میلیارد دلار از سرمایه خود را صرف ارتقا سیستم‌های مرتبط با آی تی کنند. وی گفته است حدود یک سوم از این بانک‌ها در کشورهای آسیایی هستند که سعی می‌کنند نفوذ خود در بازار کشورهای غربی را افزایش دهند.
مقامات شرکت ویپرو همچنین پیش بینی کرده‌اند که صنعت بانکداری علاوه بر این سرمایه گذاری‌ها، بودجه‌های سالانه خود در زمینه آی تی را نیز ۲ تا ۳ درصد افزایش خواهد داد. آن‌ها گفته‌اند گرایش مشتریان به خدمات آنلاین، افزایش مخاطرات امنیتی و وضع قوانین جدید در ‌‌نهایت صنعت بانکداری را به سمت استفاده از سیستم‌های مالی و فناوری‌های آی تی پیچیده‌تری سوق خواهد داد. 
ویجای شارما گفته است بانک‌ها در بلند مدت سرمایه گذاری خود در زمینه افزایش کارآمدی سیستم‌های بانکی و کاهش هزینه‌ها را افزایش خواهند داد و این امر باعث رونق خدمات بانکداری همراه و تحت وب خواهد شد.
این اظهارات یک روز پس از آن ایراد می‌شود که شرکت ویپرو اعلام کرده شماری از واحد‌های غیر آی تی خود را تعطیل خواهد کرد تا بتواند تمرکز بیشتری بر خدمات سودآور‌تر آی تی داشته باشد.