دورخیز شرکت هُواوی برای تصاحب بازار کسب و کارها

دورخیز شرکت هُواوی برای تصاحب بازار کسب و کارها

همکاران سیستم- شرکت هُواوی (Huawei) که یکی از بزرگ‌ترین عرضه‏‌کنندگان چینی تجهیزات ارتباطی و شبکه‌‏ای است، قصد دارد جای پای خود را در بازار کسب و کار‌ها محکم‏‌تر کند.
به گزارش وب‏‌سایت zdnet، شرکت چینی هواوی می‌‏کوشد با توسعه محصولات خود و تنوع بخشیدن به آن‌ها موقعیت خود را در بازار کسب و کار‌ها تثبیت کند.بازار تجهیزات شبکه‌‏ای و ارتباطی ویژه کسب و کار‌ها هم‌‏اکنون در اختیار دو شرکت سیسکو و جونیپر است، اما گزارش وال استریت ژورنال نیز حکایت از آن دارد که هوواوی نیز به این بازار چشم دوخته است.
بازار کسب و کار‌ها سال گذشته حدود ۹. ۱ میلیارد دلار درآمد نصیب این شرکت چینی کرده است. ویلیاوم زو، یکی از مدیران ارشد این شرکت پیش از این در مصاحبه‏‌ای گفته بود هواوی قصد دارد درآمدهای حاصل از بازار کسب و کار‌ها را امسال ۴۰ درصد افزایش دهد و به ۷. ۲ میلیارد دلار برساند. وی همچنین پیش‌‏بینی کرده است این بازار تا سال ۲۰۱۷ بیش از ۱۰ میلیارد دلار درآمد را نصیب این شرکت چینی کند. ویلیام زو تاکید کرده است که هواوی در تحقق این هدف کاملاً به خود مطمئن است.
این شرکت در نیمه اول سال ۲۰۱۳ توانسته است درآمدهای حاصل از فروش تجهیزات ارتباطی به کسب و کارهای مشتری خود را ۸. ۱۰ درصد افزایش دهد. این رقم در مقایسه با دوره مشابه سال ۲۰۱۲ برای هواوی بسیار امیدوارکننده است، چرا که این شرک در آن زمان شاهد کاهش ۲۲ درصدی سود خود بود.
با این همه به نظر می‌‏رسد این شرکت چینی از سرمایه‌‏گذاری در بازار آمریکا ناامید شده است. اسکات سایکز، معاون امور رسانه‏‌های بین‏‌المللی هواوی در این زمینه گفته است در بازار آمریکا هیچ شانسی برای شرکت‏‌های چینی وجود ندارد و به همین خاطر هواوی بیش از هر چیز بر بازارهای اروپا تمرکز کرده است.