دورخیز شرکت‏های نوپا برای تصاحب بازار نرم‏افزارهای همراه مدیریت ارتباط با مشتری

دورخیز شرکت‏های نوپا برای تصاحب بازار نرم‏افزارهای همراه مدیریت ارتباط با مشتری

همکاران سیستم- افزایش استفاده از ابزارهای همراه در محل کار باعث شده است شرکت‏های نوپا (استارت آپ) بر سر تصاحب بازار نرم‏افزارهای همراه مدیریت ارتباط با مشتری (crm) با یکدیگر رقابت کنند.

به گزارش وب‏سایت techcrunch، رقابت شرکت‏های نوپا و تازه تاسیس بر سر تصاحب بازار نرم‏افزارهای همراه مدیریت ارتباط با مشتری شدت بیشتری به خود گرفته است. رشد سریع استفاده از ابزارهای همراه مثل گوشی‏های هوشمند مهمترین عاملی است که توجه شرکت‏های نوپا را به این بازار جلب کرده است. افزایش استفاده از این ابزارها در عین حال شکاف‏های موجود در زمینه استفاده از نرم‏افزارهای مدیریت ارتباط با مشتری را گسترده‏تر کرده است. علیرغم رشد ابزارهای همراه، شرکت‏ها و کسب و کارهای تجاری هنوز نتوانسته‏اند قابلیت‏های خود را برای استفاده هر چه بیشتر از نرم‏افزارهای همراه مدیریت ارتباط با مشتری را افزایش دهند. در این میان برخی شرکت‏های نوپا وارد میدان شده‏اند تا با طراحی نرم‏افزارهای همراه مدیریت ارتباط با مشتری این شکاف را پر کنند.

از جمله شرکت‏های نوپایی که وارد این میدان شده است، شرکت فلوری (Flory) است که می‏کوشد دریابد کاربران نرم‏افزارهای همراه CRM دقیقاً چه کسانی هستند و چه استفاده‏ای از این نرم‏افزارها می‏کنند. این شرکت از طریق یک شبکه تبلیغاتی که بر مبنای الگوهای تجاری طراحی شده است، می‏کوشد به این سوالات پاسخ دهد.

شرکت اِربِن اِیرشیپ (Urban Airship) نیز تلاش می‏کند نرم‏افزارهایی طراحی کند که کسب و کارها از طریق آن بتوانند به سهولت بیشتری با مخاطبان و مشتریان خود ارتباط برقرار کنند. این شرکت برای این منظور از پلت‏فرم‏های اعلان خبر (notification) استفاده می‏کند. شرکت اربن به یکی از محبوب‏ترین عرضه‏کنندگان پلت‏فرم‏های اعلان خبر برای توسعه‏دهندگان نرم‏افزاری تبدیل شده است.

برخی شرکت‏ها مثل کریترسیزم (Crettercism) و کرش لایتیک (CrashLytics) نیز می‏کوشند با ارائه راهکارهایی به شرکت‏های کاربر کمک کنند نقص‏ها و رخنه‏های موجود در نرم‏افزارهای همراه خود را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهند.

شرکت اپ بوی (AppBoy) نیز بر روی عرضه راهکارهای تحلیلی، جداسازی مشتریان و ارتباطات بر روی یک پلت‏فرم تمرکز کرده است. شرکت هلپ شیفت (Helpshift) نیز از دیگر فعالان این بازار است که اولین نرم‏افزار همراه در زمینه خدمات مشتری و تجربه مشتری را طراحی کرده است. این شرکت در زمینه یکپارچه‏سازی سیستم‏های crm عرضه شده از سوی شرکت‏های اوراکل و سیلزفورس تخصص دارد.

نویسنده این گزارش احتمال داده است این شرکت‏ها از سوی عرضه‏کنندگان بزرگی مثل اوراکل و سیلزفورس خریداری شوند و یا در آینده به عرضه‏کنندگان مهم نرم‏افزارهای همراه مدیریت ارتباط با مشتری تبدیل شوند.