«دوران تلفن‌های همراه هوشمند به زودی سر می‌آید»

«دوران تلفن‌های همراه هوشمند به زودی سر می‌آید»

همکاران سیستم – امروزه بسیاری از افراد، ساعت‌ها از زمان خود را صرف کار با تلفن‌های همراه خود کرده و برخی نیازهای‌شان از قبیل وبگردی، پیگیری اخبار، برقراری ارتباط با دیگران و غیره را با این ابزار کوچک برطرف می‌سازند ولی یافته‌های اخیر یک شرکت مخابراتی، مدعی است این روند در آینده‌‎ای نزدیک کاملاً دستخوش تغییر خواهد شد.به گزارش وب سایت metro.co.uk، شرکت مخابراتی اریکسون (Ericsson) در سوئد طی تحقیقات خود به این نتیجه رسیده که اسمارت‌فون‌ها یا همان تلفن‌های همراه هوشمند تا پنج سال آینده به تاریخ می‌پیوندد.

در نظرسنجی اریکسون از ۱۰۰ هزار نفر در سوئد و ۳۹ کشور دیگر، مشخص شد که بنا به نظر بسیاری از مردم «دوران اسمارت‌فون‌ها به سر آمده است». این افراد معتقدند به جای تلفن همراه، آن دسته از ابزار هوش مصنوعی که به صفحه نمایش نیاز دارد، کاربرد خواهد یافت. بسیاری از تحلیلگران و شرکت‌های فعال در حوزه فناوری، این نظریه را تایید می‌کنند.
طبق پیش‌بینی اینها، ابزاری همچون گجت‌های پوشیدنی مثل اپل واچ (Apple Watch) آرام آرام جای اسمارت‌فون‌ها را خواهد گرفت. گروه اندکی از کارشناسان این فرایند جایگزینی را «سریع و پرشتاب» می‌دانند.
Rebecka Cedering Angstrom از آزمایشگاه ConsumerLab اریکسون می‌گوید در دست گرفتن یک اسمارت‌فون کار مفید و به دردخوری نیست. وقتی کاربر به عنوان مثال در حال رانندگی یا آشپزی است این ابزار کارایی خود را از دست می‌دهد.