دل خدمات پردازش ابری خود را گسترش می‌دهد

دل خدمات پردازش ابری خود را گسترش می‌دهد

همکاران سیستم- شرکت دل اعلام کرده است قصد دارد برخی از سرورهای خود را در اختیار شرکت‌هایی قرار دهد که در جست‌و‌جوی استفاده از فضاهای پردازش ابری خصوصی هستند.
به گزارش وب سایت computerworld، شرکت دل قصد دارد زیرساخت‌های مورد نیاز شرکت‌های مشتری خود را به صورت خدمات در اختیار آن‌ها قرار دهد. این خدمات اصطلاحاً «زیرساخت به مثابه خدمات» (Iaas) نامیده می‌شود و هدف از ارائه آن کاهش هزینه این شرکت‌ها برای استفاده از سرور‌ها و خدمات مدیریتی عنوان شده است.
طرح جدید دل به شرکت‌ها و سازمان‌های کاربر اجازه می‌دهد نرم افزارهای کسب و کار خود را وارد فضای پردازش ابری کنند و از خدماتی استفاده کنند که ملاحظات امنیتی مورد نظر آن‌ها را دارا باشد. این شرکت که بخشی از درآمد خود را از راه فروش سرور به شرکت‌های متقاضی کسب می‌کند با افتتاح چند پایگاه داده برای استفاده‌های عمومی، خصوصی و ترکیبی از فضای پردازش ابری، فعالیت‌های خود در این زمینه را گسترش داده است. دل سال قبل اعلام کرده بود برای گسترش خدمات پردازش ابری و ذخیره داده خود حدود یک میلیارد دلار سرمایه گذاری کرده و قصد دارد بخش زیادی از این مبلغ را صرف تاسیس پایگاه‌های داده کند.
دل در سال گذشته برای گسترش خدمات پردازش ابری خود چند شرکت را هم خریداری کرد. یکی از بزرگ‌ترین خرید‌های دل، شرکت بومی (Boomi) بود که در زمینه عرضه راهکارهای مدیریت نرم افزارهای مبتنی بر فناوری پردازش ابری فعالیت می‌کرد. شرکت سکیورورکز (Secureworks) نیز از دیگر شرکت‌هایی بود که در زمینه امنیت فضاهای پردازش ابری تخصص داشت. شرکت‌های ویز تکنولوژی، اپ اشور (AppAssure) و سونیک وال نیز از جمله دیگر شرکت‌هایی است که سال گذشته به مالکیت دل در آمدند و هم اکنون این شرکت را در عرضه خدمات پردازش ابری یاری می‌کنند. دل در ماه ژوئیه نیز اعلام کرد شرکت کسب سافت ویر را به قیمت ۲.۴ میلیارد دلار خریده است.
گفتنی است شرکت دل که یکی از مهم‌ترین عرضه کننده محصولات رایانه‌ای در سراسر جهان است، مدتی است وارد بازار نرم افزارهای کسب و کار شده و می‌کوشد جای پای خود را در این صنعت محکم کند.