دل برای کسب و کارهای تجاری رایانه های لوحی تحت ویندوز 8 می سازد

دل برای کسب و کارهای تجاری رایانه های لوحی تحت ویندوز 8 می سازد

همکاران سیستم- شرکت دل در تلاش است تا سیستم عامل ویندوز 8 مایکروسافت را برای استفاده در کسب و کارهای تجاری سازگار کند. دل علاقه‌مند است برای کسب و کارهای تجاری و شرکتی رایانه‌های لوحی بسازد که با سیستم عامل ویندوز 8 کار می‌کنند.

به گزارش وب سایت eweek مایکل دل، مدیرعامل شرکت دل در یک مصاحبه تلویزیونی گفته است: داشتن رایانه‌های لوحی تحت ویندوز 8 که با نرم‌افزارهای کاربردی این سیستم عامل سازگار باشد، بسیار جذاب خواهد بود. ما متوجه شده‌ایم که در کسب و کارهای مختلف تقاضای زیادی برای چنین رایانه‌های لوحی وجود دارد.

مایکل دل در آگوست سال 2011 نیز گفته بود: به نظر می‌آید تلاش‌های ما برای ساخت رایانه‌های لوحی تحت ویندوز 8 بسیار جالب و امیدوارکننده خواهد بود. البته وی در همان زمان نسبت به ساخت رایانه‌های لوحی تحت اندروید نیز اظهار علاقه کرده بود.

شرکت دل قبل از این در ساخت رایانه‌های لوحی خود که استریک نام دارد، از سیستم عامل اندروید استفاده کرده بود، اما نتوانست به اندازه آیپد اپل نظر بازار این فناوری‌ها را به خود جلب کند. دل در ابتدا یک رایانه لوحی استریک 5 اینچی را وارد بازار کرد، اما بسیاری از کاربران نمی‌توانستند تشخیص دهند که این محصول یک گوشی هوشمند بزرگ است یا یک رایانه لوحی کوچک. این شرکت پس از مدتی استریک 7 اینچی خود را وارد بازار کرد. اما در دسامبر 2011 فروش آن را متوقف کرد.

افول بازار رایانه‌های شخصی، شرکت دل را که یکی از چهره‌های مطرح در این بازار است، با چالش‌های زیادی مواجه کرده است. دل نیز در واکنش به این روند به سوی تولید فناوری‌های همراهی مثل رایانه‌های لوحی روی آورده است، هر چند که از تولید محصولات استریک تجربه ناموفقی داشته است. البته دل راهبرد دیگری نیز در پیش گرفته و وارد صنعت نرم‌افزار شده است. مسئولان این شرکت هم اکنون دل را یک شرکت رایانه‌ای نمی‌دانند، بلکه معتقدند دل یک شرکت آی تی است.