دل برای مدیریت ابزارهای همراه در محل کار راهکار جدیدی عرضه کرد

دل برای مدیریت ابزارهای همراه در محل کار راهکار جدیدی عرضه کرد

همکاران سیستم- شرکت دل راهکار جدیدی برای کنترل و مدیریت ابزارهای همراه در محیط کار عرضه کرده که مبتنی بر فناوری پردازش ابری است.
به گزارش وب سایت cio-today ، راهکار جدید شرکت دل که کلود کلیانت منیجر (Cloud Client Manager) یا ویز (Wyse) نام دارد، به کسب و کارهای کاربر کمک می‌کند کار مدیریت و پیکره بندی ابزارهای همراه کارکنان خود را از راه دور انجام دهند. کاربران به کمک این راهکار می‌توانند کارهایی مثل مدیریت ابزار همراه (ام دی‌ام) و مدیریت نرم افزارهای همراه (ام ای‌ام) را بر روی گوشی‌ها و رایانه‌های لوحی تحت سیستم عامل‌های آی او اس اپل و اندروید گوگل انجام دهند.
بر اساس این گزارش، راهکار جدید شرکت دل مبتنی بر فناوری پردازش ابری است و به کاربران اجازه می‌دهد ابزارهای همراهی را که در محل کار از آن‌ها استفاده می‌شود، به شیوه‌ای امن و مطمئن مدیریت کنند. شرکت دل این راهکار را به کمک شرکت ویز تکنولوژی (Wyse Technologies) که در ماه آوریل آن را خریداری کرد، طراحی و عرضه کرده است. شرکت ویز از جمله شرکت‌های عرضه کننده فناوری‌های پردازش ابری و مجازی سازی بود که هم اکنون در مالکیت دل قرار دارد.
در سال‌های اخیر استفاده از فناوری‌ها و ابزارهای همراه در محل کار روند رو به رشدی به خود گرفته است، اما کسب و کار‌ها پیوسته نگران برخی مخاطرات امنیتی ناشی از استفاده از این ابزار‌ها هستند. شرکت‌های عرضه کننده راهکارهای مدیریت ابزارهای همراه در محل کار نیز پیوسته می‌کوشند نگرانی‌های امنیتی کاربران را در طراحی محصولات خود لحاظ کنند. شرکت دل نیز اعلام کرده استفاده از این راهکار متصدیان آی تی را در غلبه بر مخاطرات فنی و تدارکاتی ناشی از استفاده از ابزار‌های همراه، یاری می‌کند.
این راهکار با نرم افزار پاکت کلود (PocketCloud) شرکت ویز یکپارچه شده که امکان مدیریت محتواهای دسکتاپی از طریق ابزارهای همراه و یا بالعکس را از راه دور فراهم کرده است. کاربران به کمک این قابلیت می‌توانند محتوا‌ها و داده‌هایی را که بر روی رایانه‌های محل کارشان ذخیره کرده‌اند، از طریق گوشی هوشمند یا رایانه لوحی مدیریت کنند و به آن دسترسی داشته باشند.
شرکت دل نسخه ویژه‌ای از نرم افزار جدید خود را نیز برای استفاده آزمایشی کاربران و کسب و کارهای علاقه‌مند به صورت رایگان عرضه کرده است.