دشواری کسب‏ وکار‌ها برای حفظ داده‌‌های خود در محیط برخی از برنامه‌های مایکروسافت

نتایج یک نظرسنجی نشان می‌دهد حدود نیمی از شرکت‌ها و سازمان‌هایی که در سال گذشته میلادی از برنامه‌های کاربردی Exchange یا SharePoint مایکروسافت برای مدیریت محتواهای کسب و کار خود استفاده کرده‌اند، بخشی از داده‌ها و اطلاعات خود را از دست داده‌اند.
همکاران سیستم- به گزارش وب سایت investors، شرکت Kroll Ontrack که در زمینه بازیابی داده‌های از دست رفته تخصص دارد، با انجام پیمایشی دریافته است که ۵۹ درصد کسب و کار‌ها و سازمان‌های حداقل نصف یک روز کاری خود را صرف بازیابی داده‌ها و اطلاعات از دست رفته کرده‌اند.
حدود ۴۲ درصد از کسب و کارهای شرکت کننده در این مطالعه به پژوهشگران کرول گفته‌اند در یک سال گذشته حداقل یک بار داده‌هایی را که وارد برنامه‌های کاربردی Exchange یا SharePoint مایکروسافت کرده‌اند، از دست داده‌اند. ۲۵ درصد نیز گفته‌اند بیش از یک بار چنین مشکلی را تجربه کرده‌اند.
جیم رینرنت، معاون بخش توسعه محصول در شرکت کرول با استناد به این آمار و ارقام گفته است: کاملاً واضح است که از دست رفتن داده‌ها از طریق این برنامه‌های پرکاربرد همچنان یکی از مهم‌ترین چالش‌های پیش روی صنعت آی تی است. وی به کسب و کارهای کاربری که از این برنامه‌ها استفاده می‌کنند، توصیه کرده از ابزاری توصیه کنند که بتواند داده‌های مهم آن‌ها را ذخیره کند.
گفتنی است دو نرم افزار یاد شده از مهم‌ترین راهکارهای کسب و کار شرکت مایکروسافت است. نرم افزار Sharepoint کسب و کارهای کاربر را در زمینه‌هایی مثل هوشمندی تجاری، مدیریت محتوا، جست‌و‌جو اطلاعات و به اشتراک گذاشتن پایگاه‌هایی در شبکه‌های اینترنت و اینترانت یاری می‌کند. نرم افزار Exchange نیز نسخه‌های ویژه‌ای از ایمیل، تقویم و محصولاتی از این قبیل را دارای کاربری‌های کاری است، را در اختیار کسب و کار‌ها می‌گذارد.