دستیار گوگل به ۳۰ زبان مختلف مجهز می‌شود

همکاران سیستم- شرکت گوگل روز گذشته اعلام کرد که پایان سال جاری میلادی دستیار دیجیتالی آن موسوم به Assistant با بیش از ۳۰ زبان مختلف حدود ۹۵ درصد از دستگاه‌های اندرویدی واجد شرایط در سراسر جهان را تحت پوشش قرار می‌دهد. دستیار دیجیتالی Assistant گوگل در اصل یک دستیار شخصی صوتی محسوب می‌شود که برای دو سیستم عامل اندروید و iOS عرضه شده است و هم اکنون با هشت زبان مختلف نیازهای کاربران را پوشش می‌دهد.
به گزارش وب‌سایت Zdnet؛ گوگل توضیح داد که طی چند ماه پیش‌رو از زبان‌های دانمارکی، هلندی، هندی، اندونزیایی، نروژی، سوئدی و تایلندی پشتیبانی می‌کند. هنوز جزییات مربوط به دیگر زبان‌هایی که توسط گوگل تحت پشتیبانی قرار می‌گیرند مشخص نشده است.


این شرکت با انتشار مطلبی اعلام کرد که برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام داده است تا پایان سال جاری میلادی امکان پشتیبانی چندزبانه از سرویس Assistant فراهم شود. این دستیار هوشمند ابتدا فعالیت‌ خود را با زبان‌های انگلیسی، فرانسوی و آلمانی آغاز کرد تا کاربران بتوانند با زبان مادری خود به راحتی صحبت کنند و از آن کمک بگیرند.
در ادامه این مطلب گفته شد که کاربران سرویس Assistant گوگل در کشور آمریکا طی چند هفته آینده می‌توانند با اجرای یک فرمان به صورت همزمان چند کار مختلف را انجام دهند. به عنوان مثال آنها می‌توانند بگویند:‌ «هِی گوگل، من در خانه هستم!» تا در این حالت سرویس Assistant به صورت خودکار چراغ‌ها را روشن کند، سیستم گرمایش را تنظیم کند، اتفاقات مختلف برای انجام کارهای خانه را یادآوری کند و …