دستیار دیجیتالی مایکروسافت برای اندروید و iOS عرضه شد

دستیار دیجیتالی مایکروسافت برای اندروید و iOS عرضه شد

همکاران سیستم- شرکت مایکروسافت دستیار دیجیتالی شخصی Cortana را در قالب یک ابزار کاربردی برای گوشی‌های هوشمند اندرویدی و مدل‌های مختلف آیفون عرضه می‌کند.به گزارش وبسایت Zdnet مقامات مایکروسافت تایید کردند که Cortana برای پلتفرم‌های غیرویندوزی هم عرضه می‌شود. البته «جولی لارسون-گرین» مدیر گروه خدمات و ابزارهای کاربردی مایکروسافت پاییز گذشته برای نخستین بار به چنین مسئله‌ای اشاره کرد و هم‌اکنون در تاریخ ۲۶ مه ۲۰۱۵ این مسئله روی وبلاگ رسمی مایکروسافت عنوان شده است.
ابزار جدید Phone Companion روی رایانه شخصی مبتنی بر سیستم‌عامل ویندوز ۱۰ به کاربران امکان می‌دهد تا ابزار کاربردی Cortana را از فروشگاه‌های اینترنتی Play Store گوگل و App Store اپل بارگذاری کنند.
ابزار کاربردی Cortana مخصوص آیفون و اندروید می‌تواند در قالب یک دستیار دیجیتالی بیشتر از کارها را انجام دهد. مقامات مایکروسافت همچنین اعلام کردند که نسخه Cortana روی رایانه‌های شخصی مبتنی بر ویندوز ۱۰ و دستگاه‌های موبایلی ویندوز فونی تنظیمات یادآوری، ردیابی پرواز و قابلیت‌های مشابه را شامل می‌شود.
به طور کلی گفته می‌شود هرآنچه که روی نوت‌بوک Cortana به نمایش درآید، روی دستگاه‌های الکترونیکی مبتنی بر سیستم‌های عامل ویندوز، اندروید و iOS به نمایش درخواهد آمد.
البته برخی قابلیت‌ها نیز وجود دارد که Cortana نمی‌تواند روی اندروید و آیفون ارائه دهد که از جمله آنها می‌توان به تنظیمات روشن کردن گوشی، باز کردن ابزارها و استفاده از هندزفری اشاره کرد.
این مسئله به آن دلیل است که مایکروسافت هنوز به جزییات بیشتر دو سیستم‌عامل موبایلی مذکور دسترسی ندارد و به همین دلیل نمی‌تواند قابلیت‌های کاربردی خود را با عمق بیشتر عرضه کند.