دستگیری شخصی که بیش از ۱۰۰ میلیون آگهی مخرب ارسال کرد

همکاران سیستم – چند روز قبل یک مرد اوکراینی در کشور هلند دستگیر و به آمریکا منتقل شد و در خبرهای تکمیلی اعلام شد دادگاه نیوجرسی جمعه گذشته این مرد را به تشکیل کمپین‌‌های ارسال آگهی‌افزارهای مخرب طی پنج سال متهم کرده است.

طبق اسناد دادگاه، «اولکسی ایوانف» که ۳۱ سال دارد عامل اصلی راه‌اندازی کمپیانی‌های جعلی بوده است که بین اکتبر ۲۰۱۳ تا مه ۲۰۱۸ فعالیت می‌کردند و این شرکت‌های غیرواقعی بیش از ۱۰۰ میلیون آگهی مخرب را به عموم کاربران در سراسر جهان ارسال کردند.

ایوانف و همکارانش با ثبت یک شرکت جعلی، از سایت‌های قانونی مخصوص شبکه‌های تبلیغاتی فضای مخصوص آگهی را خریداری می‌کردند و سپس آگهی‌های تبلیغاتی حاوی کدهای مخرب را که اصطلاحا به آنها آگهی‌افزار گفته می‌شود، به سایت‌های حاوی بدافزار ارسال می‌کردند.

مقامات آمریکایی اعلام کردند که ایوانف همواره بر بی‌گناهی خود اصرار داده است و هرگونه دخالت برای ارسال آگهی‌های تبلیغاتی مخرب از طریق شرکت در کمپین‌های مجازی را رد کرده است.

در این مدت اگر شبکه‌های انتشار آگهی حساب‌های مربوط به شرکت‌های او را به حالت تعلیق درمی‌آوردند، ایوانف یک شرکت جدید ثبت می‌کرد و این شرکت‌ها معمولا در بریتانیا به ثبت می‌رسد و او فعالیت خود را دنبال کرد.

منبع: zdnet

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *