دستگاه‌های پزشکی سراسر جهان در معرض حمله سایبری

آسیب‌پذیری‌های حیاتی در میلیون‌ها دستگاه متصل به اینترنت مورد استفاده در شبکه‌های بیمارستانی می‌تواند به مهاجمان سایبری امکان دهد تا تجهیزات پزشکی و مانیتورهای بیماران را در اختیار بگیرند و فعالیت دستگاه‌های اینترنت اشیا که سیستم‌ها و تجهیزات را در سراسر تاسیسات بیمارستانی کنترل می‌کنند و از جمله آنها می‌توانند به سیستم‌های روشنایی و تهویه اشاره کرد، مختل کنند.

سیستم‌های آسیب‌پذیر TCP/IP یا به عبارت دیگر پروتکل‌های ارتباطی که معمولا در دستگاه‌های متصل به اینترنت از آنها استفاده می‌شود، در صنایع مختلف از جمله کارخانه‌ها و صنایع خودروسازی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند.

در گزارش جدید مراکز «فوراِسکات» و «مدیگِیت»، 13 آسیب‌پذیری جدید در سیستم‌های Nucleus Net TCP/IP شرح داده شده‌اند. این یافته‌ها که Nucleus:13 نام گرفته‌اند بخش پایانی طرح «مموریا» را نشان می‌دهند که یک طرح ابتکاری برای نمایان کردن آسیب‌پذیری‌های موجود در TCP/IP در دستگاه‌های متصل به اینترنت را نمایان می‌کند و نحوه کاهش عملکرد آنها را مورد بررسی قرار می‌دهد.

این آسیب‌پذیری‌ها می‌توانند در میلیون‌ها دستگاه مبتنی بر Nucleus Net TCP/IP وجود داشته باشند و به مهاجمان سایبری امکان دهند تا در اجرای کدهای از راه دور، حملات DDoS و نشت داده‌ها با موفقیت عمل کنند.

منبع: zdnet.