دستگاه‌های شخصی در سازمان‌ها استفاده از ابزارهای امنیتی را گسترش می‌دهند

دستگاه‌های شخصی در سازمان‌ها استفاده از ابزارهای امنیتی را گسترش می‌دهند

همکاران سیستم- میزان تمایل و سازگاری کاربران برای خرید نرم‌افزارهای امنیتی ضدویروس مخصوص دستگاه‌های الکترونیکی همراه، بسیار کم است و این طور که مرکز تحقیقاتی گارتنر گزارش داده است، افزایش تمایل کاربران برای استفاده از دستگاه‌های الکترونیکی شخصی با اهداف کاری به این معنی خواهد بود که تولیدکنندگان ابزارهای امنیتی می‌توانند فرآیند “استفاده از دستگاه‌های الکترونیکی شخصی در سازمان”(BYOD) را یک فرصت مناسب برای خود در نظر بگیرند.
به گزارش وب سایت cellular-news، “روجرو کونتو”( Ruggero Contu) مدیر تحقیقات گارتنر در این خصوص گفته است: «استفاده از دستگاه‌های الکترونیکی شخصی در محل کار با افزایش درخواست سازمان‌ها برای راهکارهای امنیتی مبتنی بر فرآیند BYOD سازگار شده است».
او در ادامه توضیح داده است: «این جریان به تولیدکنندگان ابزارهای امنیتی مخصوص کاربران خانگی و سازمانی فرصت می‌دهد تا نسل جدید محصولات خود را برای دستگاه‌های شخصی ارایه دهند و بتوانند گام‌های گسترده‌تری در این زمینه بردارند. مدیران تولید در مراکز ارایه دهنده خدمات امنیت کاربری به‌طور مداوم نیازمند آن هستند تا استراتژی‌های موجود برای برقراری امنیت روی دستگاه‌های الکترونیکی شخصی در محل کار را به‌روز کنند».
مرکز تحقیقاتی گارتنر پیش‌بینی کرده است که تا سال ۲۰۱۵ میلادی بیش از ۳۰ درصد دستگاه‌های الکترونیکی شخصی که در محیط‌های کاری و سازمان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند، به نسل جدید ابزارهای امنیتی مجهز شوند.
مدیران تولید در سازمان‌ها همواره توصیه می‌کنند که کاربران ابزارهای امنیتی خود روی دستگاه‌های الکترونیکی همراه را به‌روز کنند که البته این توصیه‌ها شامل رایانه‌های رومیزی و لپ‌تاپ‌ها نیز می‌شود.