دسترسی به اطلاعات سلزفورس از طریق تیمز مایکروسافت ممکن شد

شرکت سلزفورس به عنوان بزرگ‌ترین توسعه‌دهنده نرم‌افزارهای-به‌عنوان-خدمات مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) اپلیکیشن جدید خود را سازگار با نرم‌افزاری ارتباطی تیمز مایکروسافت به شکل عمومی ارائه کرد.

اپلیکیشن سلزفورس مخصوص تیمز مایکروسافت از اکتبر گذشته به صورت پیش‌نمایش در اختیار عموم کاربران قرار گرفته بود. این محصول در اصل جایگزین اپلیکیشن CRM سلزفورس برای Slack می‌شود و به کاربران برنامه‌های تیمز و سلزفورس امکان می‌دهد تا بتوانند اطلاعات در برنامه‌های مختلف سلزفورس را در کانال‌ها و تالارهای گفت‌وگو از جمله فرصت‌ها، حساب‌های کاربری، فایل‌ها و مخاطبین در اختیار داشته باشند.

گروه‌های خدماتی نیز در این جریان می‌توانند هماهنگی و زمان پاسخگویی به پرونده‌های باز را بهبود بخشند تا مشتریان را راضی نگه دارند. ضمن آنکه بارهای پشتیبانی را کاهش داده و موانع بهره‌وری ناشی از جابه‌جایی بین تیمز و سلزفورس را به حداقل برسانند.

مایکروسافت با اعلام موجودیت کلی سلزفورس برای اپلیکشین تیمز توضیح داد که نرم‌افزارهای این شرکت بزرگ را در قالب بخشی موسوم به «کلاس جدید» از «برنامه‌های مشترک» در اختیار کاربران خود می‌گذارد.

شرکت مایکروسافت با انتشار یک مطلب وبلاگی در این زمینه گفت: «هم‌اکنون تیم‌های فروش که از نرم‌افزارهای Sales Cloud یا Service Cloud سلزفورس استفاده می‌کنند می‌توانند داده‌ها و سوابق مربوط به حساب‌های خود را برای همکاری بهتر در فضای کاری در تیمز قرار دهند.»

در ادامه این مطلب آمده است: «نمایندگان فورش و دیگر خدمات برای در اختیار گرفتن داده‌های اصلی نیازی به تعویض بین پنجره‌ها ندارد و همه خدمات در یک فضای کاری ایجاد می‌شود. بنابراین گروه‌های کاری می‌توانند در یک راستا به فعالیت خود ادامه دهند و به کارآمد فعالیت کنند».

منبع: zdnet