در ۲۰۱۶ تعداد کاربران اینترنت موبایل به ۲ میلیارد نفر می‌رسد

در ۲۰۱۶ تعداد کاربران اینترنت موبایل به ۲ میلیارد نفر می‌رسد

همکاران سیستم – در سال ۲۰۱۶ تعداد کاربران موبایلی اینترنت به بیش از ۲ میلیارد نفر خواهد رسید. طبق پیش‌بینی‌های موسسه پژوهشی IDC تعداد کل کاربران اینترنت در سال جدید میلادی به ۳.۲ میلیارد نفر می‌رسد که این تعداد برابر با ۴۴ درصد کل جمعیت زمین است.
به گزارش اکونومیک تایمز هند، جهان با رشد دسترسی به اینترنت روبروست ولی این روند در برخی کشورها از جمله چین، هند و اندونزی شتاب بیشتری دارد. در پنج سال آینده تقریباً نیمی از جمعیت جهانی کاربران اینترنت، در این سه کشور ساکن خواهند بود.
تجهیزات ارزان قیمت و شبکه‌های بی‌سیمی که خدمات خود را با قیمت مناسبی عرضه می‌کنند، دو عامل مهم در رواج استفاده از اینترنت در سطح بین‌الملل محسوب می‌شود.
اتحادیه موبایل و اینترنت هند (IAMAI) پیش‌بینی کرده بود که تعداد کاربران اینترنتی در این کشور در دسامبر ۲۰۱۵ به ۴۰۲ میلیون نفر برسد که این رقم نسبت به سال گذشته  ۴۹ درصد رشد نشان می‌دهد.
طبق برآوردها از این عده، ۳۰۶ میلیون نفر با ابزار همراه به اینترنت متصل می‌شوند. IDC پیش‌بینی کرده تا پنج سال آینده تعداد کاربران موبایلی اینترنت سالانه بیش از ۲۵ درصد رشد یابد.
هم‌زمان، مقدار ساعاتی که افراد به وبگردی اختصاص می‌دهند نیز رو به افزایش خواهد گذاشت. از سوی دیگر برخی غول‌های فناوری از جمله گوگل، فیس‌بوک و SpaceX به تلاش‌های خود برای همه‌گیر کردن اینترنت ادامه می‌دهند، هر چند IDC از ابهام در میزان موفقیت این تلاش‌ها سخن گفته و اعلام داشته که مشخص نیست این اقدامات چه هنگام عملیاتی می‌شود.