در مورد پروژه Polaris مایکروسافت چه می‌دانید؟

همکاران سیستم- رسانه‌های خبری سال گذشته از آغاز پروژه‌ جدیدی در شرکت مایکروسافت خبر دادند که آن زمان این پروژه با نام Polaris معرفی شده بود.
از آن زمان به بعد تعداد زیادی از کارشناسانی که فعالیت‌های مایکرسافت را دنبال می‌کنند تلاش کردند تا تکه‌های پازل را کنار هم قرار دهند و متوجه شوند این پروژه به چه شکل کار می‌کند و چگونه قرار است با ویندوز مایکروسافت سازگار شود.
به گزارش وب‌سایت zdnet؛ به تازگی مرکز «ویندوز سنترال» اطلاعاتی را در این زمینه به دست آورد و توضیح داد که Polaris چگونه خواهد بود. همان طور که می‌دانید مایکروسافت از مدت‌ها قبل برای سال‌های طولانی در حال کار کردن روی پروژه ماژولار شدن و سازگاری ویندوز بود تا وابستگی‌های سیستم عامل ویندوز به بخش‌های قبلی کمتر شود. زمانی که مایکروسافت چند سال قبل برای نخستین بار سیستم OneCore را معرفی کرد، مدیران شرکت توضیح دادند که با این پروژه قرار است ویرایش‌های مختلفی از ویندوز روی یک هسته مرکزی ارایه شود.


شرکت مایکروسافت هم اکنون با پروژه Polaris اتفاق مشابهی را دنبال می‌کند و با دنبال کردن هدف یکپارچه‌سازی پلتفرم در دستگاه‌های مختلف پروژه‌های AndromedaOS و C-Shell را پیش می‌برد.
پروژه AndromedaOS هم اکنون به عنوان یکی از طرح‌های داخلی مایکروسافت در قابل Windows Core OS دنبال می‌شود و آخرین تلاش غول نرم‌افزاری جهان برای ساخت یک هسته مرکزی مخصوص ویندوز ۱۰ است که با دستگاه‌های مختلف سازگار باشد.