در دنیا فقط صد هکر مغز متفکر وجود دارد

در دنیا فقط صد هکر مغز متفکر وجود دارد

همکاران سیستم- کارشناسان امنیتی معتقدند در حال حاضر فقط ۱۰۰ هکر مغز متفکر در دنیا وجود دارد، ولی مقابله با آن‌ها بسیار ضروری است.به گزارش وب‌سایت theinquirer، تروئلس اوئرتینگ، رئیس مرکز مبارزه با جرائم سایبری در واحد اینترپل اروپا در مصاحبه‌ای گفته است در حال حاضر فقط ۱۰۰ هکر مغز متفکر در دنیا وجود دارد ولی مقابله با آن‌ها بسیار ضروری است. وی گفته است هرچند در حال حاضر این گروه از برنامه‌نویسان گروه اندکی را تشکیل می‌دهند، اما در آینده هم تعداد آن‌ها افزایش خواهد یافت و هم بر تعداد قربانیان و اهداف حملات سایبری آن‌ها افزوده خواهد شد.

اوئرتینگ ادعا کرده است کارآگاهان و بازرسان امنیتی در آستانه نابودی این گروه‌ها و سران آن‌ها هستند، اما مجریان قانون نیز باید تلاش‌های خود را بر روی این هکرها متمرکز کنند. وی به صراحت گفته است: ما می‌دانیم این هکرها چه کسانی هستند. اگر بتوانیم آن‌ها را از یک طرف معادله حذف کنیم، بقیه نیز برخواهند افتاد.
رئیس مرکز جرائم سایبری در اینترپل اروپا گفته است: تعداد این هکرها ثابت نخواهند ماند و افزایش خواهد یافت. ما می‌توانیم از عهده آن‌ها برآییم، اما مجرمان منابع گسترده‌تری در اختیار دارند و موانع چندانی هم پیش رویشان قرار ندارد. وی افزوده است: این هکرها با چنان سرعتی دست به تولید بدافزار می‌زنند که پلیس اینترپل قادر به مقابله با آن‌ها نیست.