درصد سازمان‌ها به سیستم امنیتی “Internet of things” مجهز می‌شوند

درصد سازمان‌ها به سیستم امنیتی "Internet of things" مجهز می‌شوند

همکاران سیستم- مرکز تحقیقاتی گارتنر در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد بیش از ۲۰ درصد سازمان‌ها به منظور محافظت از راهکارهای مبتنی بر مبحث “Internet of things”  تا سال ۲۰۱۷ میلادی خود را به خدمات امنیت دیجیتالی مجهز خواهند کرد.
وبسایت Itp به نقل از گارتنر اعلام کرده است در حال حاضر تعداد زیادی از کسب‌وکارها دستگاه‌های مبتنی بر سیستم “Internet of things” را مورد استفاده قرار می‌دهند و نقش این قبیل دستگاه‌ها در فرایندهای سازمانی به گونه‌ای است که نیاز برای ایمن‌سازی آن‌ها وجود دارد.
مرکز تحقیقاتی گارتنر قصد دارد با انتشار گزارش خود در «گردهمایی مدیریت امنیت و خطر» که روزهای ۱۵ و ۱۶ سپتامبر در شهر دبی برگزار می‌شود، تحلیل‌های خود در مورد امنیت سایبری و توسعه “Internet of things” را اعلام کند.
“ایرل پرکینز”(Earl Perkins) مدیر تحقیقات گارتنر در این خصوص گفت: «توان دستگاه‌های مبتنی بر “Internet of things” فضاهای کاری را تغییر می‌دهد و در نتیجه باعث می‌شود مدیران امنیت اطلاعات در سازمان‌ها دامنه فعالیت‌های امنیتی خود را فراتر از مسئولیت‌های کنونی گسترش دهند».
او اظهار داشت: «امنیت دستگاه‌های مبتنی بر “Internet of things” بسته به نیاز کسب‌وکارها تعیین می‌شود و البته نقش مدیران امنیت اطلاعات سازمان در این زمینه بسیار حیاتی است تا با تعریف درست سناریوی “Internet of things” بتوانند خطرات مربوط به آن را به حداقل برسانند. نیازمندی‌ها در مورد ایمن‌سازی فضای IoT بسیار پیچیده است و مدیران امنیتی سازمان را مجبور می‌کند تا رهیافت‌های خود را به صورت ترکیبی از فضاهای موبایلی و ابری پیش ببرند و مجموع آن‌ها را برای کنترل سازمان، اتوماسیون اداری و امنیت فیزیکی به‌ کار گیرند».
مرکز تحقیقاتی گارتنر پیش‌بینی کرده است که تا سال ۲۰۲۰ میلادی تعداد دستگاه‌های مبتنی بر “Internet of things” به‌جز رایانه‌های شخصی، رایانه‌های لوحی و گوشی‌های هوشمند به بیش از ۲۶ میلیارد عدد خواهد رسید که این رقم نسبت به ۹ میلیارد دستگاهی که سال ۲۰۰۹ در این زمینه وجود داشت رشد ۳۰ برابری را نشان می‌دهد.
همچنین، ارزش بازار جهانی دستگاه‌های مبتنی بر “Internet of things” که توسط کاربران مورد استفاده قرار می‌گیرند تا یک میلیارد دلار افزایش خواهد یافت.