درخواست مدیرعامل کسپرسکی برای متن‌باز کردن نرم‌افزارهای سازمانی

همکاران سیستم – دولت‌هایی که نگران امنیت سیستم‌های داخلی خود هستند به جای افزایش کشمکش‌های خود می‌بایست از شرکت‌های فناوری درخواست کنند تا سیستم‌‌های خود را باز کنند و کدهای منبع نرم‌افزاری را در اختیار آنها بگذارند. در این میان با نسل پنجم شبکه‌های مخابراتی موسوم به ۵G که در حجم گسترده‌تر داده‌ها را انتقال می‌دهند و پردازش اطلاعات روی فضای ابری را میسر می‌کنند، ارایه‌دهندگان خدمات فناوری می‌بایست این قبیل گزینه‌ها را در اختیار مراکز دولتی قرار دهند تا نگرانی‌های امنیتی و تجاری کاهش یابد.

به گفته «ایوجن کسپرسکی» مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت نرم‌افزارهای امنیتی «کسپرسکی لب» شبکه‌های مخابراتی ۵G ارتباطات گسترده‌تر را فراهم می‌کنند، دستگاه‌ها و کاربران بیشتری را به یکدیگر متصل می‌کنندف و داده‌های بیشتری را به فضای پردازش ابری انتقال می‌دهند. دستگاه‌های قهوه‌ساز و یخچال‌های متصل به اینترنت اطلاعات مربوط به کاربران خوردن و نوشیدن کاربران را انتقال می‌دهند، و خودروهای متصل داده‌های به دست آمده در مورد نحوه رانندگی کاربر در طول روز را وارد فضای ابری می‌کنند.

مدیرعامل کسپرسکی با این توضیحات گفت تمام اطلاعات موجود در فضای پردازش ابری موجود است و شبکه‌های ۵G حامل انتقال این داده‌ها هستند.

با توجه به حجم گسترده اطلاعاتی که دستگاه‌های مختلف تولید می‌کنند و روی فضای پردازش ابری تحلیل می‌شود، مدیرعامل کسپرسکی به این مسئله اشاره کرد که ارایه‌دهندگان فناوری در عرصه جهانی می‌بایست مراکز شفافیت فعالیت‌های خود را تقویت کنند تا با این اتفاق بتوانند اعتماد و اطمینان میان مشتریان و مصرف‌کنندگان خدمات سازمانی را برقرار سازند.

منبع: zdnet

 

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *