درخواست ترامپ از آمریکایی‌ها برای راه‌اندازی شبکه مخابراتی 6G

همکاران سیستم – «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا از شرکت‌های فعال در این کشور خواست توانایی خود را تقویت کنند تا بتوانند به فناوری نسل ششم شبکه‌های مخابراتی یا همان 6G دسترسی داشته باشند، و البته بتوانند با حضور در عرصه رقابتی و نه مسدودسازی مسیر فعالیت رقبا برنده این میدان شوند.

بدیهی است که از هم اکنون تا زمان عرضه نسل ششم شبکه‌های مخابراتی موسوم به 6G یک دهه باقی مانده است، ولی ترامپ در مورد برنده شدن در عرصه رقابتی و نه مسدودسازی مسیرهای پیشرفت در این زمینه صحبت کرده است. دستور رئیس جمهور آمریکا در این زمینه با این هدف صورت گرفته است تا اپراتورهای موبایلی در آمریکا فناوری‌های مرتبط با نسل پنجم شبکه‌های مخابراتی یا 5G را از شرکت چینی هوآوی خریداری نکنند. این اتفاق مشابه ممنوعیت‌های اعمال شده بر مبنای امنیت ملی در کشورهای استرالیا و نیوزیلند صورت گرفته است.

دولت آمریکا هم اکنون تمامی سازمان‌های دولتی و پیمانکاران آن را از خرید تجهیزات شرکت هوآوی منع کرده است که البته ممنوعیت مذکور برای اپراتورهای موبایلی که به صورت تجاری خدمات خود را به عموم مشترکان عرضه می‌کنند اعمال نشده است.

ترامپ روز گذشته اعلام کرد او می‌خواهد خدمات مخابراتی 5G و حتی 6G در ایالات متحده در اسرع وقت ارایه شود و طی آن از شرکت‌های آمریکایی درخواست شده است با تقویت توان خود در این عرصه رقابتی حضور داشته باشند.

منبع: zdnet