درباره روندِ رشد نرم‏‌افزارهای پردازش ابری اغراق شده است

درباره روندِ رشد نرم‏‌افزارهای پردازش ابری اغراق شده است

همکاران سیستم- معاون ارشد یک شرکت عرضه‌‏کننده نرم‌‏افزار می‌‏گوید درباره رشد شتابنده نرم‌‏افزارهای تحت پردازش ابری اغراق شده است. وی استدلال کرده است در سال‏‌های آینده نرم‌‏افزارهای قابل نصب و غیرپردازش ابری همچنان جایگاه خود را حفظ خواهند کرد.
به گزارش وب‏‌سایت zdnet، معاون ارشد شرکت Software AG گفته است پیش‏‌بینی‏‌هایی که درباره رشد شتابنده نرم‌‏افزارهای تحت پردازش ابری شده است، عمدتاً اغراق‌‏آمیز است. وی استدلال کرده است که بسیاری از شرکت‏‌ها و سازمان‏‌ها هم‌‏اکنون از نرم‌‏افزار‌ها و سیستم‏‌های قدیمی (legacy) استفاده می‌‏کنند و به این زودی آن‌ها را کنار نخواهند گذاشت.
مات دورهام، مدیر ارشد شرکت Software AG که در یکی از نشست‏‌های شرکت پژوهشی گارتنر سخنرانی کرده است، گفته خدمات پردازش ابری در حال حاضر از رشد سریعی برخوردار است، اما درباره سیستم‏‌ها و نرم‌‏افزارهای قدیمیِ مسائل زیادی وجود دارد که کسب و کار‌ها و شرکت‏‌ها باید مورد توجه قرار دهند.
وی در سخنرانی خود گفته است فناوری‏‌های پردازش ابری الزام‌‏آور و جذاب است، اما واقعیت این است که چیزی در حدود ۷۰ درصد از بودجه‌‏های آی تی سازمان‏‌ها هنوز صرفِ نرم‌‏افزار‌ها و سیستم‏‌های موجود می‌‏شود.
در این نشست، یکی از مدیران شرکت اچ پی در پاسخ به مدیر عامل شرکت Software AG گفته است: فناوری‏‌های پردازش ابریِ ترکیبی، جایگزین سیستم‏‌ها و نرم‏‌افزارهای غیر ابری قدیمی‏‌تر می‌‏شود. وی همچنین پیش‏‌بینی کرده است شرکت گوگل در چند سال آینده به یکی از بازیگران مطرح در بازار راهکارهای پردازش ابری تبدیل خواهد شد.
مات دور‌ها در پاسخ به گفته‏‌های نماینده اچ پی گفته است اچ پی در حال حاضر یک شرکت ۱۲۰ میلیارد دلاری است، اما بخش نرم‏‌افزارهای آن از ۲۰ میلیارد دلار فرا‌تر نمی‌‏رود. این در حالی است که شرکت‏‌های آی‌بی‌ام، مایکروسافت و اوراکل که از مهم‌ترین عرضه‏‌کنندگان راهکارهای کسب و کار هستند، حجم چند صد میلیارد دلاری این بازار را در اختیار دارند. شرکت گوگل نیز اگرچه شرکت بسیار پردرآمدی است، اما در بازار نرم‌‏افزارهای کسب و کار سهم چندانی ندارد.