دراپ‌باکس با ۵۰۰ میلیون دلار وارد بازار عمومی بورس می‌شود

همکاران سیستم- این روزها تقریبا همه کاربران با دراپ‌باکس به عنوان یکی از بزرگ‌ترین ارایه‌دهندگان فضای رایانش ابری برای ذخیره‌سازی اطلاعات آشنایی دارند و شرکت مذکور هم اکنون در تلاش است تا به صورت عمومی وارد بازار بورس شود.
به گزارش وب‌سایت Slashgeaer، اسناد ثبت شده در کمیسیون اوراق بهادار و بورس ایالات متحده (SEC) که این هفته منتشر شد نشان می‌دهد که دراپ‌باکس درخواست اولیه ۵۰۰ میلیون دلاری را برای ورود به بازار عمومی بورس ارایه کرده است. این اتفاق حدود ۱۰ سال پس از تاسیس شرکت مذکور، ۹ سال پس از برکناری «درو هاوستون» مدیرعامل شرکت به پیشنهاد «استیو جابز»، و چند سال پس از ثبت ارزش دراپ‌باکس به عنوان یک شرکت ۱۰ میلیارد دلاری انجام می‌شود.
هنوز تاریخ مشخصی برای ورود سهام دراپ‌باکس به بازار بورس اعلام نشده است. با این وجود برنامه‌ریزی‌های لازم صورت گرفته است که نام تجاری شرکت مذکور در بازار بورس Nasdaq با نماد DBX ارایه شود.


اسناد ثبت شده جزییاتی را در مورد تعداد کاربران و رشد شرکت دراپ‌باکس در سال‌های اخیر نشان می‌دهد و همچنین ثبت شده است که این شرکت با تعداد سهام به ارزش ۵۰۰ میلیون دلار فعالیت خود را در بازار بورس آغاز می‌کند.
شرکت دراپ‌باکس اعلام کرده است از بین ۵۰۰ میلیون کاربر خود، تنها ۱۱ میلیون نفر از آن‌ها در گروه مشترکان پولی طبقه‌بندی می‌شوند و بیش از ۹۰ درصد درآمدهای این شرکت از جانب این گروه تامین می‌شود. با این وجود حدود ۶.۵ میلیون نفر از کاربران پولی آن طی دو سال گذشته مشترک خدمات دراپ‌باکس شده‌اند و این مسئله نشان می‌دهد که شرکت مذکور پتانسیل بسیار زیاد برای رشد هرچه بیشتر دارد.