دراپ‌باکس اجازه هیچ گونه دسترسی به اطلاعات شخصی کاربران را نمی‌دهد

همکاران سیستم- شرکت ارایه دهنده خدمات رایانش ابری دراپ‌باکس ادعا می‌کند که محققان به هیچ بخشی از داده‌های ناشناس کاربران آن که در فایل‌های مبتنی بر فضای ابری ذخیره شده است دسترسی ندارند.
دانشگاه نورث‌وسترن با همکاری مدیر داخلی شرکت دارپ‌باکس یک مطالعه جدید انجام داده است که نتایج آن روز گذشته منتشر شد و نشان داد پلتفرم‌های اشتراکی چگونه توسط گروه‌های مختلف افراد مورد استفاده قرار می‌گیرند.
با همه این توضیحات در بخشی از تحقیق جدید مشخص شد دراپ‌باکس تا اندازه‌ای دسترسی به داده‌های فولدرهای مرتبط با پروژه را طی دوره زمانی دو ساله را برای ۴۰۰ هزار کاربر در ۱۰۰۰ دانشگاه مختلف فراهم کرده است و محققان می‌گویند این اطلاعات کاملا یکپارچه و ناشناس بوده است.
محققان اعلام کردند این اطلاعات در مجموع تعداد کلی فولدرها، ساختار فولدر و دسترسی‌ها به فولدر به اشتراک گذاشته شده را شامل شده است. با این وجود گفته شد آن‌ها و کارمندان دراپ‌باکس هیچ یک از اطلاعات شخصی کاربران را مشاهده نکرده‌اند.
بر اساس این نتایج محققان توضیح دادند هر یک از فولدرهای دراپ‌باکس که دسترسی به آن برای یک محقق فراهم شده بود و همچنین شخص مورد نظر کاربر که فولدر با او به اشتراک گذاشته شده بود، در طول یک پروژه همکاری با تناوب زمانی مشخص به فولدر مربوطه رجوع شد و کاربران معمولا سعی کردند زمان خود را به صورت مساوی به فولدرهای مرتبط با پروژه‌های مختلف اختصاص دهند.
به هر حال دراپ‌باکس توضیح داد که از ابتدای فعالیت خود تاکنون جلوی هرگونه دسترسی تحقیقاتی به اطلاعات شخصی کاربران را گرفته است.

منبع: Zdnet