درآمد SAP فرا‌تر از انتظار‌ها

درآمد SAP فرا‌تر از انتظار‌ها

همکاران سیستم- SAP شرکت شماره‌ی یک نرم افزارهای تجاری و صنعتی دنیا اعلام کرد درآمدهای سه ماهه سوم سال 2011 میلادی این شرکت از پیش بینی‌ها فرا‌تر رفته است. خبرگزاری رویترز ضمن اعلام این خبر، افزایش شاخص سهام این شرکت در بورس آلمان را از دلایل اصلی این افزایش درآمد عنوان کرده است.

 در حال حاضر ارزش سهام این شرکت نرم افزاری با 2. 21 درصد رشد به سهمی 41. 41 یورو رسیده است و حتی از رشد 2. 18 درصدی گوگل نیز در بورس‌های اروپا فرا‌تر رفته است.

 SAP با انتشار بیانیه‌ای ضمن اعلام این خبر آورده است: درخواست خرید نرم‌افزارهای این شرکت در وضعیت مطلوبی قرار دارد و شرکت‌های جهان در حوزه‌ی فناوری اطلاعات سرمایه‌گذاری خوبی انجام می‌دهند. این خبر همچنین پاسخی به شرکت‌هایی است که همواره از کاهش هزینه‌ی شرکت‌ها در این بخش دچار نگرانی و ترس هستند.

 حجم کسب و کار این شرکت بزرگ آلمانی در سه ماهه سوم مالی سال 2011 معادل 3. 41 میلیارد یورو برآورد شده است. درحالی که پیش از این درآمدی برابر با 3. 32 میلیارد یورو را برای این شرکت پیش بینی شده بود.

 سود بخش اجرایی شرکت با 23 درصد رشد به 1. 3 میلیارد یورو رسیده است. حداکثر پیش‌بینی‌ها در این بخش 1 میلیارد یورو تخمین زده می‌شد.

 SAP همچنین پیش‌بینی کرده است که فروش نرم‌افزار و خدمات این شرکت در سال 2011، 14 درصد رشد خواهد داشت. سود بخش اجرایی نیز با بالا‌ترین میزان رشد به 4. 65 میلیارد یورو خواهد رسید.

 یکی از مدیران ارشد شرکت درباره‌ی این آمار و ارقام گفت: ما نیز از این آمار تا حدودی شگفت زده شدیم و یکی از دلایل اصلی این افزایش درآمد را عرضه‌ی محصولات جدید شرکت می‌دانیم.

 

اخبار یاهو