درآمد 96 میلیارد دلاری آمازون ظرف سه ماه

بر اساس آخرین گزارش رسمی منتشر شده درآمد شرکت آمازون در فصل سوم سال جاری میلادی با رشد 37 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به 96.1 میلیارد دلار رسید و سهم مرکز توسعه خدمات پردازش ابری AWS آمازون از این رقم 11.6 میلیارد دلار بود.

آمازون مجموع درآمدهای عملیاتی خود در فصل سوم امسال را 3.53 میلیارد دلار اعلام کرد و در مقابل درآمد فروش آمازون در آمریکای شمالی 2.25 میلیارد دلار بود. شرکت آمازون در مجموع اعلام کرد مجموع سود خالص آن در این بازه زمانی 6.3 میلیارد دلار یا به عبارت دیگر 12.37 دلار به ازای هر سهام در بازارهای بورس بود.

درآمد آمازون

وال استریت پیش از این پیش‌بینی کرده بود که شرکت آمازون در این فصل به مجموع درآمد غیرحسابرسی شده (non-GAAP) معادل 564 میلیارد دلار دست میابد تا سود آن به ازای هر سهام 7.41 دلار محاسبه شود.

جای تعجب نیست که با این روند صعودی آمازون چشم انداز خود برای سال 2020 را اعلام کرده است. آمازون پیش‌بینی کرده است که ارزش مجموع فروش آن در فصل چهارم امسال بین 112 تا 121 میلیارد دلار محاسبه می‌شود و سود خالص به دست آمده برای شرکت بین یک تا 4.5 میلیارد دلار خواهد بود. وال استریت برای فصل چهارم امسال پیش بینی کرده است که ارزش مجموع درآمدهای آمازون 70 میلیارد دلار باشد.

منبع: zdnet