ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای نرم‌ افزارهای سازمانی
ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای نرم‌ افزارهای سازمانی

درآمد ۴۳ میلیارد دلاری آمریکا از فضای پردازش ابری تا سال ۲۰۱۶

درآمد 43 میلیارد دلاری آمریکا از فضای پردازش ابری تا سال 2016

بر اساس گزارش جدید منتشر شده از سوی مرکز International Data Corp ، درآمد ایالت متحده آمریکا از خدمات عمومی سرویس‌های پردازش ابری در سال ۲۰۱۱ میلادی ۱۸/۵ میلیارد دلار محاسبه شد که پیش‌بینی می‌شود این رقم تا سال ۲۰۱۶ میلادی به ۴۳/۲ میلیارد دلار برسد.

پیش‌بینی‌های این شرکت نشان داد درآمد سرویس‌های پردازش ابری طی دوره زمانی یاد شده رشد سالانه ۱۸/۵ درصدی را دنبال می‌کند. در این گزارش آمده است که تاکید اصلی سرویس‌های پردازش ابری عمومی بر خدمات سازمانی و مشتریان است که توانایی نامحدودی را در اختیار کاربران می‌گذارد و بازار گسترده‌ای را برای آن‌ها فراهم می‌آورد.

“ایلین اسمیت” مدیر برنامه‌ریزی در سازمان تحقیقات صنعتی و فناوری‌های جهانی وابسته به شرکت تحقیقاتی IDC در این خصوص توضیح داد: «بر اساس تحقیقات ما، سه بخش اصلی در فضای پردازش ابری که طی سال ۲۰۱۱ میلادی بیش از ۵۰ درصد سرمایه‌گذاری‌ها را به خود اختصاص داده‌اند شامل بخش کارخانه‌ای، سرویس‌های تخصصی و فرآیندهای تولید می‌شوند».

او افزود: «ارتباطات و رسانه، آموزش و پرورش، و ساخت‌وساز بخش‌هایی هستند که بیشترین رشد در فضای پردازش ابری روی آن‌ها صورت می‌گیرد. ما پیش‌بینی می‌کنیم که بخش رسانه در سیستم ارتباطات و رسانه به یکی از نکات قابل توجه کاربران تبدیل شود و کاربران همچنان اشتیاق بیشتری به دریافت سرویس‌های مختلف در این بخش داشته باشند».

خدمات و نحوه توزیع آن‌ها بین افراد که بخش گسترده‌تری به نظر می‌رسد نیز در سال ۲۰۱۱ میلادی توانست ۳۰/۳ درصد درآمد فضای پردازش ابری عمومی را از آن خود کند. همچنین سرویس‌های تخصصی به تنهایی موفق شدند ۴۰ درصد این درآمد را شامل شوند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *