درآمد 38 میلیارد دلاری در انتظار فروشندگان نرم افزارهای مدیریت منابع سازمانی

درآمد 38 میلیارد دلاری در انتظار فروشندگان نرم افزارهای مدیریت منابع سازمانی

همکاران سیستم- شرکت پژوهشی آی دی سی (IDC) در آخرین گزارش خود درباره بازار نرم افزارهای مدیریت منابع سازمانی (ERM) پیش‌بینی کرده است این بازار در سال 2011 درآمدی 37.9 میلیارد دلاری را نصیب عرضه کنندگان این نرم افزارها کند. این شرکت در جدیدترین پژوهش خود عملکرد 370 فروشنده نرم افزارهای مدیریت منابع سازمانی در 49 کشور جهان را مورد مطالعه قرار داده است.

بنا بر یافته های آی دی سی، در نیمه اول سال 2011 شرکت های SAP، اوراکل و مایکروسافت که از مهمترین عرضه کنندگان نرم افزارهای ERM هستند، هر کدام بیش از یک میلیارد دلار از فروش این نرم افزارها درآمد کسب کرده اند و برترین جایگاه این بازار را به خود اختصاص داده اند. گزارش این شرکت نشان می دهد در نیمه اول سال گذشته 16 شرکت از فروش این نرم افزارها درآمدی بیش از 100میلیون دلار داشتند اما در نیمه اول سال جاری میلادی تعداد شرکت های دارای درآمد بیش از 100 میلیون دلار به رقم 22 رسیده است.

نرم افزارهای حسابرسی مالی، مدیریت سرمایه های انسانی، حسابرسی پرداخت حقوق، مدیریت سفارشات، مدیریت عملکرد و راهبردهای مالی، مدیریت پروژه و موجودی ها و مدیریت دارایی های سازمانی از جمله مهمترین ابزارها و برنامه های مدیریت منابع سازمانی هستند که شرکت آی دی سی میزان فروش آنها در 49 کشور جهان را مورد بررسی قرار داده است.

این شرکت پیش بینی کرده است سرمایه گذاری در صنعت نرم افزارهای مدیریت منابع سازمانی در سال 2011 رشدی 10 درصدی خواهد داشت. پیش بینی آی دی سی همچنین حاکی از این است که این صنعت در سال آینده شاهد رشد کندتر 6.3 درصدی خواهدی بود. نیاز مبرم سازمان ها به نرم افزارها و خدماتی که به کاهش هزینه ها، مدیریت مخاطرات، افزایش بازدهی تولید و شناسایی فرصت های جدید برای رشد کمک کند، از مهم‌ترین دلایل رشد کند نرم افزارهای مدیریت منابع سازمانی در سال آینده شمرده شده است.

 

idc