درآمد ۳۸ میلیارد دلاری در انتظار فروشندگان نرم افزارهای مدیریت منابع سازمانی

درآمد 38 میلیارد دلاری در انتظار فروشندگان نرم افزارهای مدیریت منابع سازمانی

همکاران سیستم- شرکت پژوهشی آی دی سی (IDC) در آخرین گزارش خود درباره بازار نرم افزارهای مدیریت منابع سازمانی (ERM) پیش‌بینی کرده است این بازار در سال ۲۰۱۱ درآمدی ۳۷٫۹ میلیارد دلاری را نصیب عرضه کنندگان این نرم افزارها کند. این شرکت در جدیدترین پژوهش خود عملکرد ۳۷۰ فروشنده نرم افزارهای مدیریت منابع سازمانی در ۴۹ کشور جهان را مورد مطالعه قرار داده است.

بنا بر یافته های آی دی سی، در نیمه اول سال ۲۰۱۱ شرکت های SAP، اوراکل و مایکروسافت که از مهمترین عرضه کنندگان نرم افزارهای ERM هستند، هر کدام بیش از یک میلیارد دلار از فروش این نرم افزارها درآمد کسب کرده اند و برترین جایگاه این بازار را به خود اختصاص داده اند. گزارش این شرکت نشان می دهد در نیمه اول سال گذشته ۱۶ شرکت از فروش این نرم افزارها درآمدی بیش از ۱۰۰میلیون دلار داشتند اما در نیمه اول سال جاری میلادی تعداد شرکت های دارای درآمد بیش از ۱۰۰ میلیون دلار به رقم ۲۲ رسیده است.

نرم افزارهای حسابرسی مالی، مدیریت سرمایه های انسانی، حسابرسی پرداخت حقوق، مدیریت سفارشات، مدیریت عملکرد و راهبردهای مالی، مدیریت پروژه و موجودی ها و مدیریت دارایی های سازمانی از جمله مهمترین ابزارها و برنامه های مدیریت منابع سازمانی هستند که شرکت آی دی سی میزان فروش آنها در ۴۹ کشور جهان را مورد بررسی قرار داده است.

این شرکت پیش بینی کرده است سرمایه گذاری در صنعت نرم افزارهای مدیریت منابع سازمانی در سال ۲۰۱۱ رشدی ۱۰ درصدی خواهد داشت. پیش بینی آی دی سی همچنین حاکی از این است که این صنعت در سال آینده شاهد رشد کندتر ۶٫۳ درصدی خواهدی بود. نیاز مبرم سازمان ها به نرم افزارها و خدماتی که به کاهش هزینه ها، مدیریت مخاطرات، افزایش بازدهی تولید و شناسایی فرصت های جدید برای رشد کمک کند، از مهم‌ترین دلایل رشد کند نرم افزارهای مدیریت منابع سازمانی در سال آینده شمرده شده است.

 

idc

 

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *